مبل چرم و نحوه نگهداری از مبل چرمی

مبل چرم

انتخاب مبل برای دکوراسیون منزل یکی از سخت ترین کارهایی است که ما را دچار سردرگمی می کند. در واقع برگزیدن بین مبل چرم و مبل پارچه ای سخت می باشد اما اگر شما خواهان دکوراسیون داخلی شیک و بسیار متفاوتی می باشید می توانید به راحتی از مبل چرم برای منزل خود استفاده نمایید و از ایجاد فضایی شیک و خاص لذت ببرید.

اما همانطور که می دانید جنس چرم جنسی است که نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد؛ یعنی اگر می خواهید مبل چرم شما دارای طول عمر بیشتری باشد باید از آن به خوبی مراقب کنید که در این مقاله قصد داریم به چند متد متداول در زمینه نگهداری مبل چرم اشاره نماییم.

  • به طور کلی قبل از اقدام به خرید مبل چرم از کیفیت جنس چرم مبل کمال اطمینان را حاصل نمایید و از فروشگاه ها و برندهای معتبر مبل چرم خود را خریداری نمایید که شامل ضمانتنامه و خدمات پس از فروش باشد.
  • پس از خرید مبل چرم می بایست هفته ای یک تا دو بار با دستمال نرم و یا پارچه های میکروفایبر گرد و غبار را از سطح مبل پاک کنید و درز های مبل را به وسیله سری نرم جارو برقی جارو بزنید. این عمل یکی از مهمترین عوامل برای افزایش طول عمر مبل چرم محسوب می گردد.
  • اگر روی مبل چرم آب و یا نوشیدنی هایی همچون نوشابه ریخت حتما در همان لحظه با یک پارچه و یا اسفنج آن را تمیز کنید تا مبل شما دچار لک نشود، اگر مبل شما به وسیله آب یا نوشابه دچار لک شده باشد می توانید به یک دستمال مرطوب لک ها را از بین ببرید. جهت دریافت اطلاعات در زمینه مبل شویی و شستشو مبل می توانید روی آن کلیک کنید.
  • اگر جای لک ها به وسیله دستمال مرطوب از بین نرفت می توانید به وسیله محلول آب و صابون این کار را انجام دهید. توجه نمایید که اگر مبل چرم شما به رنگ سفید می باشد برای از بین لکه ها باید از محلول آب گرم و صابون استفاده کرد.
  • در صورتی که لک های ایجاد شده بر روی مبل چرم با محلول آب و صابون قابل پاک شدن نبود برای تمیز کردن مبل به برچسب دستور العمل موجود که برخی از مبل های چرم همراه دارند، مراجعه نمایید و یا با فروشنده ای که مبل خود را از آن خریداری کرده اید تماس حاصل نمایید تا روش بر طرف کردن لکه را برای شما شرح دهد.
  • در صورت غیر قابل دسترس بودن به برچسب دستور العمل و یا فروشنده، تنها از پاک کننده های مخصوص چرم استفاده نمایید و از محلول سفید کننده، اسپری های پاک کننده چند منظوره، محلول آمونیاک و … به هبچ عنوان استفاده نکنید.
  • هیچ گاه مبل چرم را زیر نور مستقیم و همچنین سیستم های تهویه هوا و شومینه و یا بخاری قرار ندهید زیرا به مروز زمان سبب ترک خوردن چرم مبل می شود.
  • هر از گاهی مبل چرم خود را به وسیله نرم کنننده های مخصوص چرم نرم نگه دارید تا از ترک و شکاف چرم جلوگیری شود و طول عمر مبل های شما افزایش یابد.

تعمیر مبل چرم در منزل!

دیگر نگران نباشید! اگر مبل چرم شما دچار پارگی شده باشد شما می توانید به راحتی آن را ترمیم کنید. برای این کار کافی است به اندازه قسمتی از پارچه مبل که پاره شده است، پارچه جین تهیه نمایید و پارچه جین را زیر قسمت پاره شده مبل قرار دهید سپس به وسیله چسب مخصوص پلاستیک لبه های چرم را چسب کاری نمایید. اگر پارچه جین را زیر کار قرار ندهید پس از نشستن بر روی آن گودی قابل توجهی بر روی مبل ایجاد می شود که جلوه خوبی ندارد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره نمود: بازگردانی رنگ های محو شده مبل چرم می باشد. برای این امر کافی است به فروشگاه های مبلمان مراجعه نمایید و کیت ترمیم رنگ چرم را خریداری کنید، چون این محصول به صورت روغن می باشد می توانید آن را به وسیله یک پارچه به قسمت های محو شده سطح چرم بمالید. دقت داشته باشید که رنگ متناسب با مبل چرم خود را خریداری نمایید.

گاهی اوقات میزان پارگی، شکستگی و آسیب دیدن مبل چرم و یا هر نوع مبل دیگری به اندازه ای می باشد که دیگر نمی توان در منزل به تعمیر آن پرداخت و می بایست این امر را به تعمیر کاران مبل سپرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر مبل می توانید روی آن کلیک کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر شما

Your email address will not be published.