هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟ عیب یابی و سرویس آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن

یکی از مسائلی که همواره در تمام فصول سال حائز اهمیت بوده، تعمیر آبگرمکن می باشد. با خراب شدن آبگرمکن مواردی همچون حمام رفتن، شستن ظرف ها و لباس ها و … با مشکل مواجه می شود و رفاه افراد با مشکل رو به رو می گردد.

به دلیل فنی بودن قطعات، تعمیر آبگرمکن نیاز به تخصص و مهارت داشته که در این صفحه می خواهیم درباره انواع خرابی آبگرمکن، سرویس آبگرمکن دیواری و خدمات آن، وظایف تعمیرکار و هزینه و دستمزد آن صحبت کنیم تا شما بتوانید به راحتی از متخصصین حاذق در این زمینه استفاده نمایید.

خدمات قابل ارائه تعمیر آبگرمکن:

به صورت کلی دو نوع آبگرمکن وجود دارد که به دیواری و ایستاده یا زمینی معروف می باشند که هر کدام از آن ها در شرایطی ممکن است به درستی کار نکنند.

حتما شما هم در طول زندگی با مشکلاتی از جمله باز کردن شیر آب و سرد بودن آب، داغ بودن دائمی آب برای آبگرمگن های زمینی یا گازی، چکه کردن آب از آبگرمکن و یا صدا دادن آبگرمکن و … مواجه شده اید و برای رفع سریع تر خرابی آبگرمکن به دنبال راه چاره بوده اید.

از جمله خدماتی که برای تعمیر آبگرمکن ارائه می شود:

 • تعمیر انواع آبگرمکن دیواری و زمینی
 • جرم گیری آبگرمکن
 • سرویس آبگرمکن در انواع مختلف
 • شستشوی آبگرمکن
 • رفع انواع خرابی آبگرمکن

عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری و ایستاده:

عیب یابی آبگرمکن بسته به نوع آن بسیار متفاومت می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد و زمانی که شما برای تعمیر آبگرمکن زمینی یا دیواری با تعمیرکار تماس می گیرید اولین سوالی که از شما می پرسد این است که نوع آبگرمکن شما چیست؟ و پس از آن علت خرابی آبگرمکن را جوبا می شود.

علت خرابی آبگرمکن می تواند موارد زیر باشد:

 1. روشن بودن دائمی شمعک
 2. خاموش شدن شمعک
 3. جرقه نزدن شمعک
 4. چکه کردن آب از آبگرمکن
 5. داغ نشدن آب
 6. مناسب نبودن شعله شمعک (زیاد یا کم بودن آن)
 7. روشن نشدن به موقع شمعک هنگام باز کردن آب
 8. خرابی شیر احتراق
 9. خرابی صفحه نشان دهنده درجه حرارت
 10. صدا دادن آبگرمکن

شما می توانید با مشاهده هر یک از 10 مورد بالا و یا در صورت عدم مشکلات ظاهری به راحتی با در نظر گرفتن شرایط آبگرمکن برای چند دقیقه با کارشناسان و تعمیرکار آبگرمکن تماس بگیرید و بروز خطرات احتمالی از جمله ترکیدگی و آتشسوزی را کاهش دهید که این مورد به خصوص در آبگرمگن های ایستاده بارز می باشد.

هنگامی که شما می خواهید اقدام به تعمیر آبگرمکن کنید تعمیرکار حتما بنا بر نوع آبگرمکن و علت خرابی شروع به تعمیرات خواهد کرد.

عوامل موثر در تعمیر هزینه تعمیرات آبگرمکن:

اگر هنگام خرید آبگرمن از نمایندگی های معتبر و مطرح خریداری کرده باشید که دارای کارت گارانتی می باشند؛ به راحتی می توانید از نمایندگی های مجاز بدون پرداخت هزینه اقدام به تعمیر آبگرمکن نمایید.

در غیر این صورت و یا بر اثر منقضی شدن کارت گارانتی بهتر است از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک درخواست کنید که برای تعیین هزینه نهایی عوامل زیر را در نظر می گیرند:

نوع و مدل آبگرمکن

هزینه ایاب و ذهاب

بررسی نوع خرابی

قطعاتی جدید مصرفی

بهتر است قبل از اقدام به تعمیر آبگرمکن دیواری و یا ایستاده یک قیمت تخمینی یا حداکثری از تعمیرکار بخواهید تا در پایان کار به مشکل نخورید.

چه زمانی باید سرویس آبگرمکن دیواری صورت بگیرد؟

یکی از راه هایی که می توان از آبگرمکن محافطت کرد تا نیاز کمتری به تعمیرات داشته باشد، سرویس آبگرمکن می باشد.
به شما توصیه می کنیم برای داشتن طول عمر بیشتر آبگرمکن و جلوگیری از خرابی زودرس حتما هر ۱۰ ماه یکبار به سرویس آبگرمکن دیواری بپردازید تا در مدت زمان کمی مجبور به تعمیرات و تعویض قطعات نباشید.

وظایف تعمیرکار آبگرمکن

تعمیرکار آبگرمکن دارای وظایفی است که میبایست یک به یک آنها را اجرا کند. نمونه هایی از این وظایف عبارتند از:

 • آشنایی کامل با انواع مدل های آبگرمکن دیواری و ایستاده
 • عیب یابی سریع و سرعت عمل در همنگام تعمیر آبگرمکن
 • رعایت نکات ایمنی از صفر تا صد کار
 • منصف در گرفتن اجرت کار و خوش قول بودن
 • اطلاعات کامل فنی در مورد قطعات آبگرمکن

با توجه به تمام موارد گفته شده، یک هزینه دقیق را بر روی یک فاکتور با قیمت های مشخص و مصوب در اختیار شما قرار می دهند تا از بابت هزینه خیالتان راحت باشد.

در پایان

با انجام سرویس آبگرمکن در مدت زمان تعیین شده می توانید از خرابی های زود هنگام جلوگیری کنید و در صورت نیاز به تعمیر آبگرمکن می توانید از نمایندگی ها و یا افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.