اسباب کشی: مطمئن ترین شرکت های حمل اثاثیه منزل و اثاث کشی

اسباب کشی

برای داشتن یک اسباب کشی راحت و امن، نکته های ساده اما مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کرد. اول از همه بهتر است وسایلی را که به آن ها نیاز ندارید،  بفروشید یا به کسانی که آن‌ها را احتیاج دارند، ببخشید که به این ترتیب هم بارتان سبکتر می‌شود و هم در جای جدید، وسایل اضافی و مزاحم نخواهید داشت.

بعد از بسته بندی، نوبت به اسباب کشی و حمل اثاثیه می رسد. برای این کار نکات زیر را به ترتیب در نظر بگیرید:

نکات قبل از اسباب کشی

قبل از اسباب کشی محل سکونت جدید را تمیز کنید چون با ورود وسایل، نظافت منزل به شدت سخت خواهد شد، حتماً داخل کابینت‌ها و کمد دیواری را هم تمیز کنید.

حتماً از قبل، محل حدودی وسایل را در خانه جدید مشخص کنید تا در هنگام حمل اثاثیه، برای مرتب کردن آن دچار مشکل نشوید و هر چیزی را نهایتاً بعد از یک جابجایی کوتاه، بتوانید در جای خود قرار دهید. این موضوع مخصوصاً در مورد وسایل بزرگ خیلی اهمیت دارد.

مثلاً یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و … حتماً باید در هنگام اثاث کشی به داخل آشپزخانه برده شوند و تختخواب و تشک آن در داخل اتاق خواب گذاشته شود. در واقع هر وسیله ای سر جای خود باشد.

سعی کنید یک یا دو هفته زودتر به اطرافیانی که می توانند در روز اسباب کشی به کمک شما بیایند، اطلاع دهید تا آن‌ها بتوانند وقت خود را با زمان اثاث کشی شما تنظیم کنند.

به خاطر داشته باشید که شما غیر از خودتان حداقل به یک نفر دیگر هم احتیاج دارید تا کار نظارت بر حمل اثاثیه منزل توسط کارگران را در محل مبدأ و مقصد انجام دهد. البته آنقدر هم دور و بر خود را شلوغ نکنید که کار حمل اثاثیه منزل سخت شود و جا برای گذاشتن اثاث کم شود.

قبل از اسباب کشی سعی کنید یک مسیر خوب برای کامیون حمل اثاثیه منزل خود بیابید تا هم در ترافیک نیفتد و هم هزینه اضافی بابت افزایش زمان اثاث کشی ندهید.

از شرکت‌های حمل و نقل معتبر برای حمل اثاثیه منزل خود استفاده کنید.

حتماً از شرکت حمل و نقلی که برای حمل اثاثیه منزل خود استفاده می کنید، بپرسید که آیا وسایل شما را بیمه می کند یا خیر؟ بهتر است با آنهایی قرارداد ببندید که این کار را می کنند. شاید کمی گران‌تر باشد اما ارزش دارد که برای آن هزینه کنید و خیالتان راحت باشد.

نکات روز اثاث کشی

قبل از شروع فرآیند اسباب کشی وسایل گران بها و حساس مانند طلاها، مدارک و … را در جای امن بگذارید.

در همان هنگام ورود به محل جدید، اگر از قبل پرده‌ها را اندازه کرده اید، آنها را نصب کنید تا امنیت داخل خانه حفظ شود. اگر امکان انجام دادن این کار نیست، موقتاً چند روزنامه به پنجره بچسبانید.

 • اگر بچه کوچک دارید، بهتر است او را در روز اثاث کشی به یکی از بستگان بسپارید.
 • در هنگام اسباب کشی و ورود وسایل به مکان جدید توسط کارگران، حتماً فردی در داخل خانه بگذارید که به آنها بگوید که هر وسیله را در کجا بگذارد؟
 • بهتر است که به یک قفل سازی مراجعه نمایید و برای امنیت بیشتر بخواهید که قفل خانه را تعویض نماید.
 • بعد از پایان اسباب کشی بهتر است وسایلی مانند لباس ها، خوردنی ها، شوینده‌ها و … را که نباید در زیر دست و پا باشند و امکان خراب یا کثیف شدن آنها وجود دارد،  بلافاصله در جای خود قرار دهید.
 • در روز اسباب کشی، وسایل حساس و تزئینی مانند لوسترها، چراغ ها، قاب عکس‌ها و … که می توان با نصب نهاآن هاآن‌ها روی دیوار یا سقف، آنها را از زیر دست و پا برداشت، نصب کنید. حتی اگر هنوز در مورد جای لوستر تصمیم نگرفته اید و جای نصب قاب عکس‌ها را هنوز تعیین نکرده اید، لوستر را موقتاً به قلاب‌های موجود در سقف‌ها و قاب عکس‌ها را هم به میخ هایی که معمولاً در دیوارها به جای می ماند، نصب کنید تا از آسیب‌های احتمالی دور باشند.
 • همچنین در صورت شکسته شدن شیشه ها به هر دلیل به شیشه بری مراجعه نمایید تا مشکل شما را سریعا برطرف نمایند. زیرا هنگام حمل اثاثیه امکان شکستن بسیار است.

نکات بعد از حمل اثاثیه منزل

 • بعد از اسباب کشی، زمان چیدن وسایل می رسد. برای چیدن وسایل دو نوع سلیقه وجود دارد؛ برخی سعی می کنند کل فرآیند چیدن وسایل را در دو یا سه روز تمام کنند ولی عده‌ای دیگر این کار را به مرور زمان انجام می دهند و ممکن است این کار تا یک ماه طول بکشد. به نظر می رسد که باید میانه رو باشید و وسایل را به دقت و آرام آرام بچینید ولی اینطور هم نباشد که وسایل تا چند ماه در خانه رها باشند.
 • بعد از حمل اثاثیه منزل می توانید هر بخش را به یکی از اعضای خانواده که از آن بخش استفاده بیشتری دارد یا وسایل شخصی او در آنجا گذارده می‌شود، بسپارید تا فشار کارها روی یک نفر مانند پدر یا مادر خانواده نیفتد. با این روش کارها هم با ظرافت و دقت بیشتری انجام خواهد شد، به طور مثال اتاق خواب هر فرد باید به خودش سپرده شود. همچنین نصب وسایل دستشویی مانند محل ریش تراش، سشوار، جای خمیر دندان و … را می توان به پسر خانواده و چیدن آشپزخانه را به مادر خانواده محول کرد.
 • قبل از مشخص شدن قطعی مکان هر وسیله نباید جعبه یا پوشش آن را باز کنید. این کار، هم باعث سخت شدن کار در جابجایی آن وسیله به محل اصلی خود خواهد شد و هم ممکن است موجب آسیب به وسایل داخل آن شود.
 • یکی از نکات مهم بعد از حمل اثاثیه نصب توری پنچره و درب می باشد تا از ورود حشرات به داحل خانه جلوگیری شود.
 • بعد از جایابی وسایل بزرگی مانند یخچال که جای آنها تقریباً از قبل مشخص است سعی کنید وسایل بزرگ مانند مبلمان و بوفه را که هنوز تکلیف مکان قرارگیری آنها به درستی مشخص نیست فعلاً در گوشه‌ها بگذارید تا کم کم جای آن‌ها مشخص شود.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر شما

Your email address will not be published.