تعویض باتری در محل و قیمت تعویض باتری ماشین در محل

تعویض باتری در محل

یکی از اصلی‌ترین اجزاء به کار رفته در هر ماشین که وظیفه برق رسانی و تامین نیروی لازم را به موتور برای حرکت دارد، باتری است. تا به حال دقت کرده‌اید به محض روشن نشدن ماشین خود یا اطرافیانتان، می‌گویند باتری‌اش خوابیده و باید عوض شود؟ بله این یک اصطلاح بین تعمیرکاران و اغلب مردم عادی بوده که وقتی باتری عمر خود را سپری کرده و کار نمی‌کند به کار برده می‌رود.

  تماس با امدادخودرو

اما گاهی از تمام شدن عمر باتری خودرو خود غافل شده و به محض از کار افتادن در خیابان و جاده‌های بیرون از شهر تازه متوجه اشتباه خود خواهیم شد که البته دیگر دیر است. اما با وجود تعمیرکاران سیار و تعمیر باتری در محل تا حدودی این کابوس برای بسیاری از ما قابل تحمل شده است. در این مطلب همراه با ما باشید تا کمی بیشتر با شرایط تعویض باتری در محل آشنا شویم.

انجام تعویض باتری خودرو در محل

از جمله فواید این خدمات صرفه‌جویی در وقت است. تصور کنید باتری خودرو شما در جاده از کار افتاده، به فرض پذیرفتن ریسک تنها گذاشتن خودرو و رفتن به تعمیرگاه و آوردن تعمیرکار تا به کار افتادن آن چه میزان از زمان را از دست خواهید داد؟! درحالیکه خدمات تعویض باتری در محل علاوه بر وقت در هزینه‌های جانبی شما صرفه جویی خواهد کرد. اما شاید بپرسید چطور درخواست خود را برای تعویض باتری ارسال کنم؟ ما به شما خواهیم گفت.

برای اطمینان خاطر خود نیز که شده همیشه شماره یک تعمیرکار با امداد خودرو شبانه روزی به ویژه از نوع سیار آن را در گوشی خود ذخیره داشته باشید. تنها با یک تماس تلفنی با فرد یا پشتیبانی‌ها می‌توان آن‌ها را از مشکل خود باخبر کرد. اما اصلی‌ترین پیشنهاد ما این است که حتما در کنار چک کردن روزانه روغن موتور و… باتری خودرو و میزان عمرش را نیز تحت نظر داشته و قبل از مسافرت‌های طولانی آن را چک کنید.

ممکن است باتری خودرو شما تنها به شارژ نیاز داشته باشد که با هزینه و زمان کم‌تری این مشکل حل می‌شود؛ اما در صورت نیاز به تعویض باتری خودرو در محل شرایط فرق کرده و هزینه بیشتری نیز باید متقبل شد.

هزینه تعمیر و تعویض باتری در محل

قیمت تعویض باتری دقیقا چه قدر است؟ نمی‌توان با اطمینان کامل گفت که تعویض باتری چقدر برای هر فرد تمام می شود؛ چراکه این نکته به تعمیرکار و نمایندگی که از آن کمک گرفته‌اید مرتبط است. هر چند قیمت باتری‌ها اغلب در یک محدوده  بوده اما نرخ‌های نهایی که شامل هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار، دستمزد وی و کارمزدی که به نمایندگی اعطا می‌شود در هزینه نهایی تعویض باتری در محل تاثیر می‌گذارند. نرخ میانگین تعویض باتری از ۳۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است و اگر مشکل از باتری نباشد تعمیرکار هزینه ایاب و ذهابش را از شما دریافت می‌کند.

 در میان برندهای مختلف از بهترین مارک‌های باتری در ایران می‌توان به صبا باتری و سپاهان اشاره کرد و هر کدام از قیمت‌ها و ضمانت‌های متفاوتی برخوردار بوده که به ترتیب زیر هستند: 

قیمت تعویض باتری سپاهان:

این شرکت برای جلوگیری از عواملی مانند گم کردن برگه گارانتی، آن را اینترنتی صادر می‌کند و شما با دانلود برنامه همیار سپاهان می‌توانید سریال باتری را وارد کرده و به آن دسترسی داشته باشید.

هم‌چنین از دیگر خدمات این شرکت فعالسازی گارانتی با اس ام اس است و شما می‌توانید

 پلاک*شماره سریال*۲۱۱ را به ۲۰۰۰۳۷۳۹ ارسال کنید.

زمان گارانتی سپاهان باتری برای ماشین‌های سبک و سنگین تفاوت دارد و به شرح زیر است.

ماشین سنگین 11۰ تا ۲۰۰ آمپر بر ساعت: 8 ماهه

ماشین سبک تا 100 آمپر بر ساعت: 18 ماهه

قیمت تعویض باتری صبا:

زمان گارانتی صبا باتری برای ماشین‌های سبک و سنگین تفاوت دارد و به شرح زیر است.

ماشین سنگین ۹۰ تا ۲۰۰ آمپر بر ساعت: 6 ماهه

ماشین سبک تا ۷۴ آمپر بر ساعت: 12 ماهه

سخن آخر

خودرو پای دوم ماست؛ چراکه هر کجا بخواهیم ما را خواهد برد. بنابراین توجه به قطعات آن و تعمیر به موقع آن ضروری است. توجه و اهمیت به شرایط خودرو بسیار مهم است به ویژه اگر جزء آن دسته از افراد باشیم که مدام در حال رفت و آمد یا گشت و گذار هستیم. حال تصور کنید در یکی از همین جاده‌های دور افتاده نیاز به یک باتری نو داشته باشد. در این شرایط است که به تعویض باتری در محل نیاز دارید که لازمه آن داشتن شماره این تعمیرکاران سیار است. این تعمیرکاران می‌توانند باتری جدید را برای شما جایگزین کنند تا بتوانید ادامه مسیر را با خیالی آسوده طی کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

سوال و نظر خود را ثبت کنید

Your email address will not be published.