قیمت بهترین شرکت خدمات نظافت منزل توسط خانم و آقا

نظافت منزل

عموماً افراد این‌گونه هستند که هر وقت نامی از نظافت منزل به میان می‌آید و فکر و ذکرشان به سمت‌وسوی بهبود شرایط بهداشتی خانه می‌رود، ته دلشان خالی می‌شود و مدام این نگرانی در ذهنشان می‌آید که قرار است نظافت منزل را از کجا شروع کنند و در نهایت به چه نقطه‌ای برسند.

نظافت آشپزخانه، نظافت اتاق‌ها، نظافت حمام و سرویس بهداشتی، همه و همه مواردی هستند که سبب می‌شوند افراد با نگرانی از تمیز کردن منزل خود صحبت کنند و حتی گاه به دلیل آن‌که تصور می‌کنند از پس آن بر نمی‌آیند، سراغش نروند.

در این صفحه از خدمات آنلاین «نکت» قصد داریم در مورد انواع نظافت منزل و محل کار، بهترین شرکت خدماتی نظافت، قیمت‌ها و سایر نکات مهم پیرامون این امر بپردازیم.

قیمت نظافت منزل

قیمت نظافت منزل
شرحقیمت به تومان
نظافت منزل توسط خانم 4 تا 8 ساعت70.000 تا 110.000
نظافت منزل توسط آقا 4 تا 8 ساعت60.000 تا 90.000
تعرفه قیمت نظافت راه‌پله و مشاعات از 3 تا 10 طبقه40.000 تا 70.000

بدون شک بسته به قانونی بودن شرکت و همچنین میزان ساعاتی که یک کارگر در منزل شما شروع به فعالیت می کند و نوع فعالیت، قیمت نظافت منزل متغیر می باشد. همه شرکت ها به صورت ساعاتی کار می کنند و بر اساس میزان ساعات فعالیت نیروها، هزینه نظافت محاسبه می گردد.

در جدول زیر به طور میانگین قیمت نظافت منزل را مشاهده خواهید نمود

دقت داشته باشید که در صورت افزایش ساعات کاری مبلغ 10.000 تومان تا 15.000 تومان به ازای هر ساعت به تعرفه شرکت نظافتی افزوده می‌گردد.

همچنین درخواست وظایفی بیش از موارد مشخص شده بسته به حجم و نوع آن، افزایش قیمت در پی دارد.

توجه کنید که هیچگاه به شرکت هایی که با تبلیغات ارزان می خواهند جلب مشتری کنند اعتماد نکنید، زیرا این شرکت ها یا غیر قانونی می باشند و اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند، یا در نهایت برای تسویه حساب در هزینه نظافت منزل به مشکل بر خواهید خورد و یا شرکت مسئولیت هیچگونه آسیب و گم شدن اشیاء قیمتی را برعهده نخواهد گرفت.

نظافت منزل توسط آقا و خانم جوان

نظافت منزل توسط آقا و خانم جوان

اگر شما از دسته افرادی هستید که شاغل می باشید و یا فرزندان کوچکی دارید و وقت کافی برای مرتب کردن مداوم خانه خود ندارید می توانید به این شیوه اقدام نمایید.

در این نوع از نظافت که امروزه طرفداران بسیاری به خصوص در روزهای پایانی سال دارد وظیفه تمام امور نظافتی از جمله تی کشیدن، جارو زدن، غبارروبی، شستشو و نصب پرده ها، پاک کردن شیشه ها و … برعهده نظافتچی شرکت خدماتی می باشد.

اینکه نظافت را برعهده آقا بگذارید یا خانم تماما بستگی به حجم کار و مکان مورد نظر دارد:

نظافت منزل توسط خود شخص

نظافت منزل توسط خود شخص

گاهی اوقات به دلیل بی مسئولیتی و کم کاری برخی از شرکت های خدماتی افراد دیگر به آن ها اعتماد نخواهند کرد و نتیجه می گیرند که انجام هر یک از امور نظافتی منزل را خود در دست بگیرند.

به همین منظور افراد با استفاده از مواد شوینده موجود در بازار به شستشو و نظافت در خانه خود می پردازند.

همانطور که می دانید نظافت و پاکیزگی مختص به جارو زدن، تی کشیدن و گردگیری نمی باشد بلکه قالیشویی و مبل شویی را نیز شامل می شود که می توانید برای دریافت نحوه صحیح شستشو و مراقبت از فرش و مبل خود روی آن ها کلیک نمایید.

نظافت منزل را از بالا آغاز کنید!

یکی از مواردی که در نظافت منزل بسیار اهمیت دارد آن است که باید ابتدا از بالای خانه نظافت را آغاز کنید. اگر به فکر نظافت آشپزخانه هستید، ابتدا کابینت‌های بالایی را تمیز کنید.

اگر هم به فکر نظافت اتاق‌خواب، سالن پذیرایی و … هستید، بهتر است مانند نظافت آشپزخانه از بخش‌های بالایی آغاز نمایید.

باید بگوییم تاکید ما بر این مسئله به این دلیل است که اگر ابتدا از پایین شروع کرده و سپس به سراغ بخش‌های بالایی بروید، گردوخاک را دوباره بر نواحی پایینی که قبلاً نظافت شده‌اند، ریخته و کارتان را دو برابر می‌کنید.

از شوینده‌های مخصوص استفاده کنید!

نظافت منزل آن‌هم دست تنها کار آسانی نیست اما اگر دست تنها هستید و قصد نظافت منزل خود را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از شوینده‌هایی کمک بگیرید که همراه با شما به بهترین شکل وظیفه خود را انجام می‌دهند.

به طور نمونه شوینده‌هایی که مخصوص سرویس بهداشتی و حمام هستند را بر روی بخش‌های مورد نظر ریخته و به سراغ کار دیگری بروید زیرا این شوینده‌ها با کمی ماندن در آن بخش، خود به‌خوبی آلودگی را از بین می‌برند و نیازی نیست شما با سختی آن بخش را تمیز کنید. از این شوینده‌ها نیز برای نظافت محل کار هم استفاده می‌شود

در حین نظافت خانه جزئیات را فراموش نکنید!

آیا یادتان می آید که چند روز قبل دستمالی پشت میز دراور شما افتاد و آن را بر نداشتید؟ بهتر است در مسیر نظافت خانه، جزئیات را هم در نظر بگیرید و دقیقا به سراغ بخش هایی از خانه بروید که کمتر در برابر دید شما قرار دارد.

پشت میزهای دراور، زیر تخت، داخل کتابخانه، روی کابینت های بالایی و… همه و همه مواردی هستند که باید مورد توجه شما قرار بگیرند تا در مسیر نظافت منزل به مشکلی بر نخورید.

وظایف ما و شرکت خدمات نظافت منزل چیست؟

وظایف ما و شرکت خدمات نظافت منزل چیست؟

امروزه تقریبا بیش از نیمی از افراد تمایل به گرفتن نظافتچی برای نظافت منزل خود دارند که انتخاب یک شرکت خدماتی مطمئن و قابل اعتماد کار ساده ای نمی باشد با توجه به اینکه اخیرا شرکت های غیر قانونی زیادی وارد این زمینه شغلی شده اند که در نهایت چیزی جز نارضایتی و فریب افراد نخواهند داشت.

پس با رعایت نکات زیر می توانید انتخابی صحیح در این زمینه از خدمات نظافت را تجربه کنید:

 • سعی کنید از شرکت خدماتی نزدیک به محل زندگی خود اقدام به اعزام نظافتچی نمایید.
 • با پرس و جو از همسایگان و آشنایان خود از قانونی بودن شرکت و همچنین میزان رضایت در پایان کار مطلع شوید.
 • اگر طلا و یا هرگونه شیء قیمتی در منزل خود دارید قبل از ورود کارگر به منزل آن ها را در جایی امن و مطمئن قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که کارگر منزل کم کاری نداشته باشد؛ به طور کلی وظایفی که یک نظافتچی می بایست انجام دهد شامل: تمیز کردن درب ها و شیشه پنجره ها، جارو زدن همه بخش های منزل و یا محل کار، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی و حمام به طور کامل، مرتب کردن کمد لباس، نظافت آشپزخانه، درآوردن و نصب پرده، گرفتن گرد و غبار از سطح وسایل و … می باشد.
 • گاها در صورت خرابی و یا شکستن وسایل و هرگونه آسیب دیگر توسط کارگر، می بایست به شرکت اعلام نمایید تا هزینه خسارت وارد شده از جانب شرکت و یا کارگر پرداخت شود.
 • یک شرکت معتبر و قانونی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت عدم رضایت از عملکرد کارگر منزل با شرکت تماس بگیرید و از آن ها بخواهید تا کارگر دیگری را اعزام نمایند. دقت داشته باشید از جانب شما هیچگونه هزینه ای مبنی بر کارهای انجام شده توسط کارگر قبلی نباید پرداخت شود.
 • اطمینان حاصل نمایید که کارگران با حفظ اصول بهداشتی، ابزار و وسایل پاکیزه و مواد شوینده معتبر موجود در فروشگاه ها، شروع به کار خواهند کرد.
 • قبل از ورود کارگر منزل به خانه و یا محل کار حتما در مورد میزان کاری که باید انجام دهد و همچنین دستمزد او به توافق برسید تا هنگام تسویه حساب با کارگر به مشکل بر نخورید.
 • اگر قصد نظافت منزل برای سال نو را دارید سعی کنید اوایل اسفندماه اقدام به این عمل نمایید زیرا در روزهای پایانی سال به دلیل افزایش درخواست ها و خستگی کارگران ممکن است کارگر مورد اطمینان پیدا نکنید و یا رضایت کامل را در پایان کار نداشته باشید.
 • حتما زمانی بین 20 تا 30 دقیقه برای صرف میوه، چای و ناهار در اختیار کارگر قرار دهید؛ البته این زمان برای مواقعی می باشد که کارگر مدت زمان زیادی را برای نظافت در منزل می ماند.
 • اگر حجم کار بالایی دارید و یا می خواهید تغییر دکوراسیون داخلی انجام دهید و باید وسایل سنگین از قبیل مبل، میز ناهارخوری، بوفه و … جابه جا نمایید سعی کنید دو کارگر درخواست نمایید تا با آرامش خاطر تمام کارهای شما به اتمام برسد.
 • اگر زمان زیادی با کارگر منزل سروکار دارید می توانید از شخصی بخواهید که همراه شما باشد تا در طول روز در صورت پیش آمدن هر کاری بتوانید خانه را به او بسپارید.

نکته ای که می توان به آن اشاره نمود این است که اکثر از شرکت های خدمات نظافت اعزام نیرو و کارگر برای پذیرایی از مجالس و مهمانی های شما، نظافت ساختمان از جمله پارکینگ و راه پله ها و … و همچنین نظافت موسسات دولتی و خصوصی را برعهده خواهند گرفت.

نکات مهم هنگام نظافت منزل توسط خود شخص

نکات مهم هنگام نظافت منزل توسط خود شخص
 • اگر خود این مسئولیت را برعهده می‌گیرید سعی کنید از یک برنامه هفتگی برخوردار باشید.
 • با استفاده از مواد ضد عفونی‌کننده هفته‌ای دو بار توالت و روشویی منزل را شستشو دهید تا از بروز هرگونه بیماری عفونی جلوگیری کنید.
 • هفته‌ای یک بار حمام را ضدعفونی کنید و به شستشو قفسه شامپوها، لیف و صابون و … بپردازید.
 • هر شش ماه یک بار به امر مبل شویی و قالیشویی بپردازید و در صورت نداشتن شرایط می‌توانید از رومبلی و رو فرش‌های موجود در بازار استفاده کنید که در طرح و رنگ‌های مختلفی قابل‌دسترس می‌باشند و به این صورت از چرک تاب شدن مبل‌ها و فرش‌ها در مدت‌زمان کوتاه جلوگیری خواهید کرد.
 • هر روز به نظافت آشپزخانه خود بپردازید و اجازه ندهید که با تجمع چربی‌ها و خرده‌های نان و غذا بر روی گاز، سینک، ظروف غذا و همچنین اسکاچ و سیم ظرف‌شویی محیطی برای رشد میکروب‌ها و تجمع مورچه‌ها فراهم سازید.
 • به خاطر داشته باشید که هنگام اسباب‌کشی یک‌روزه نخواهید که همه وسایل را بچینید سعی کنید در آرامش و همچنین با کمک از افراد خانه یا یک کارگر این کار را انجام دهید.
 • پس از میل غذا سعی کنید با جارو دستی خرده‌های غذا و نان را جمع‌آوری کنید و هفته‌ای دو بار منزل خود را با جارو برقی جارو کنید و پس از جاروکشی به غبارروبی از مبل‌ها، تلویزیون، وسایل دکوراتیو و … بپردازید.
 • اگر کف‌پوش منزل شما از جنس سرامیک و یا پارکت می‌باشد حداقل هفته‌ای یک بار کف‌پوش‌ها را طی کشی و تمیز نمایید.
 • همیشه در منزل مانند ناظم یک مدرسه عمل کنید و نظم را در خانه برقرار کنید. از ریختن لباس‌ها در اتاق‌خواب جلوگیری کنید، وسایل را سر جای خود قرار دهید تا پس از گذشت مدت‌زمان اندکی منزل خود را در حد انفجار نبینید!
 • توجه کنید که مهارت کارگر جابه جایی اثاث منزل کمک شایانی هنگام نظافت خانه با خود به همراه دارد.

با رعایت نکات بالا میتوانید هر روز از پاکیزگی منزل خود لذت ببرید و بدین ترتیب از حجم بالای کارهای خانه خسته نخواید شد:

با توجه و رعایت نکات بالا می توانید بهترین شرکت خدمات نظافت منزل را انتخاب نمایید و در نهایت با رضایت کامل از تمیزی و پاکیزگی خانه خود لذت ببرید.

با استفاده از خدمات آنلاین نکت می توانید بهترین شرکت های خدماتی نظافت را برای منزل خود پیدا کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. هانیه says:

  به نظرم همه شرکت های نظافت منزل هم کارگر خوب دارن هم کارگر تنبل؛ دیگه شانسیه که کدومشون گیر آدم بیاد

 2. raha mortezaie says:

  چرا بعضی جاها قیمتاشون خیلی بیشتره و خیلی هم بد کار میکنن؟به کجا باید شکایت کرد اینجور شرکت هارو…خود شرکت هم مسئولیت قبول نمیکنه

  • محمد says:

   هیچ جایی برای شکایت از شرکتهای نظافتی نیست
   معمولا یک نفر چندتا کارگر دور خودش جمع می کنه

   • raha mortezaie says:

    متاسفانه یه کارگر با بی توجهی ش یکی از گلدون های خونه منو شکست و زیر بار نرفت و وقتی هم به شرکت زنگ زدم گردن نگرفتن…اگر شرکت معتبری میشناسین به من بگین دوستان ممنونم

 3. حجت كمالى says:

  فكر نكنم جايى واسه شكايت كردن باشه بخواى شكايتم كنى كلى دوندگى داره

 4. زیبا says:

  سلام یه سوال
  با این وضعیت کرونا میشه کارگر به خونه راه داد؟ خیلی واجبه کارم
  برای اطمینان وقتی کارگر میخواد وارد خونه بشه راهکاری دارید؟

  • mahsa65 says:

   سلام خانم زیبا
   به نظر من این ریسک رو نکنید
   خودتون و اعضای خانوادتون واقعا تا حد ممکن با هم همکاری کنید بهترین راهه در این وضعیت کرونا
   البته این نظر منه دوست عزیز

 5. سميرا موسوى says:

  دقيقا همينطوره

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.