بهترین روش مبل شویی و شستشوی مبل در منزل و معرفی کارخانه های مبل شویی

نکات طلایی مبل شویی و شستشو مبل

این مشکل برای همه ما به وجود آمده است که پس از مدتی استفاده از مبل منزل و یا محل کار، مبل ها چرک تاب شوند و یا در اثر بی احتیاطی بر روی مبل ها لکه هایی از چربی غذا، نوشیدنی، رنگ و … به جا بماند که در این صورت می توان از طریق مبل شویی و شستشوی مبل در منزل و یا شرکت های خدماتی این مشکل را به راحتی برطرف نمود.

در ادامه به معرفی انواع روش های مبل شویی ، کارخانه های مبل شویی (که معمولا قالیشویی ها این کار را انجام می دهند) و شستشوی مبل در منزل و به چند نکته در زمینه شستشوی مبل می پردازیم.

شستشوی مبل
نکات مهم در زمینه مبل شویی

انواع مبل شویی: مبل شویی در منزل یا قالیشویی؟

برای شستشوی مبل در منزل ابتدا باید به جنس پارچه مبلی خود دقت نمایید؛ در صورتی که مبل های شما از جنس های حساس و گران قیمت همچون ابریشم باشد بهتر است وظیفه این امر را به دست متخصصان و برخی کارخانه های قالیشویی که این خدمات را انجام می دهند، بسپارید. اما در صورتی که لکه ها و یا آلودگی روی مبل ها اندک است و یا جنس پارچه مبل شما مقاوم می باشد و از حساسیت زیادی برخوردار نمی باشد می توانید مبل شویی را در منزل خود انجام دهید.

برای مشاوره و ثبت سفارش شستشوی فرش تماس بگیرید
قالیشویی و مبل شویی تایید شده از طرف سایت نکت
نام برند: قالیشویی آپ
نام مدیریت: میلاد مرادی
مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران و حومه
شماره مجوز: 0445233854
تلفن ثبت سفارشات: 1762
تلفن 24 ساعته: 09109672020
ضمانت خدمات: شستشوی مجدد فرش و مبل به صورت رایگان در صورت ناراضی بودن مشتری
آدرس: تهران، اسکندری، کوچه شهید محمود میر فارسی، پلاک 16، ساختمان شکوفه

مجوز های قالیشویی آپ

 

شستشوی مبل در قالیشویی ها به چه صورت است؟

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استقبال افراد، برخی شرکت های ارائه خدمات منزل و کارخانه های قالیشویی خدمات مبل شویی و شستشوی مبل را به مشتریان عرضه می دارند که برای این امر از دستگاه هایی مخصوص که به صورت آنتی باکتریال و دارای سیستم خشک کن می باشند استفاده می کنند که زمان مبل شویی و تحویل را به حداقل می رسانند. امر مبل شویی توسط شرکت های خدماتی و کارخانه های قالیشویی، در منزل و یا محل مورد نظر شما، توسط افراد مجرب انجام می گیرد. لازم به ذکر می باشد قبل از شروع به کار در مورد کیفیت کار شرکت و یا کارخانه مورد نظر ، تحقیق کنید تا در پایان کار با مشکل مواجه نشوید.

کارخانه مبل شویی
مبل شویی توسط کارخانه

شستشوی مبل در منزل باید به چه صورت انجام دهیم؟

برای شستشوی مبل منزل همانطور که پیش تر به آن اشاره شد در مرحله اول باید از نوع و جنس پارچه و چوب مبل های خود اطلاعات کافی داشته باشید. اینکه چه نوع شوینده ای برای شستشوی مبل های شما مناسب تر است؟ و چگونه باید مبل شویی را انجام داد؟ بسیار مهم می باشد.

برای پاسخ به سوال اول شما می توانید از فروشنده ای که مبل های خود را از آن خریداری کرده اید تماس حاصل نمایید تا از جنس پارچه خود مطلع شوید و راهنمایی ها و اطلاعات لازم جهت شستشوی مبل خود را دریافت کنید.

شستشوی مبل در منزل
آموزش مبل شویی در منزل

اما برای پاسخ به سوال دوم مراحل مبل شویی را در زیر برای شما متذکر می شویم تا به راحتی بتوانید خود شما این امر را عهده دار شوید.

تمام مراحل مبل شویی و شستشوی مبل که باید در منزل انجام شود

در خدمات منزل که از طرف شما برای شستشوی مبل ویا مبل شویی انجام می شود باید به صورت زیر باشد.

 1. جدا کردن تشک ها و کفی های مبل در صورت جدا شدن.
 2. جارو کردن مبل و تمیز کردن شیار های مبل.
 3. خیس کردن سطح مبل به وسیله دستمال خیس آغشته به مواد شوینده.
 4. کشیدن فرچه و یا برس نرم بر روی مواد شوینده تا زمان کف کردن و از بین رفتن لکه ها.
 5. با دستمالی نم دار کف ها را پاک کرده؛ مخصوصا کف های موجود در درزهای مبل لمسه دوزی شده.
 6. سپس با دستمالی خشک بر روی مبل بکشید تا خیسی اولیه از بین برد.
 7. با استفاده از جارو برقی آب و خاک مبل ها خشک نمایید.
 8. در صورت نبود جارو آب خاک مبل ها را جلوی نو خورشید و یا کولر و یا پنکه خشنک نمایید.
 9. چوب مبل ها را با دستمالی مرطوب و یا پارافین تمیز کنید.

دو نکته مهم:

 1. مرحله فرچه کشیدن و دستمال کشیدن را بخش بخش انجام دهید زیرا در غیر این صورت آب و مواد شوینده به داخل بدنه و کلاف مبل وارد می شوند و باعث آسیب دیدن مبل ها می گردد.
 2. از جارو برقی معمولی استفاده نکنید زیرا با نفوذ آب به داخل جارو برقی باعث سوختن موتور آن می شوید.
مبل شویی در منزل
خشک کردن مبل با دستگاه مبل شوی خانگی

چند روش برای لکه بری مبل:

گاهی مبل ها نیاز به شستشوی اساسی و کامل ندارند و تنها با چند ترفند ساده که به آن ها اشاره خواهیم کرد، می توان از شر لکه ها خلاص شد!

لکه بری مبل
چند روش از بین بردن لکه مبل
 • از بین بردن لکه مرکب: محل مورد نظر را مقداری خیس کنید و نمک بر روی آن بریزید و با دستمال و یا اسفنج آن را پاک کنید. مراقب باشید که لکه مرکب را زیادی خیس نکنید چون پخش می شود!
 • از بین بردن لکه چربی: لکه چربی از روی مبل با مواد مختلفی قابل پاک کردن است. برای این­کار می­توان از محلول نمک و الکل استفاده کرد. یکی از راه­ها برای پاک کردن لکه چربی استفاده از پودر بچه است. پودر بچه اگر چند ساعت روی لکه روغن بماند آن را جذب می­کند. همچنین برای پاک کردن لکه روغن پودر لباس­شویی و همچنین مایع ظرف­شویی هم مفید است.
 • از بین بردن لکه خون: نشاسته و آب را به صورت غلیظ ترکیب کنید و بر روی لکه خون بریزید مدتی زمانی اجازه دهید تا ماده مذکور خشک شود سپس آن را بتراشید و محل مورد نظر را با دستمال پاک کنید.
 • بهترین راه برای پاک کردن لکه نوشابه از روی مبل: استفاده از نمک است. قبل از هرکاری با یک پارچه تمیز نوشابه ریخته شده را کامل خشک کنید، سپش روی سطح ان نمک بپاشید، و بعد با استفاده از پارچه تمیز آن­را پاک کنید. اگر همچنان لکه نوشابه از بین نرفته می­توانید از مواد شوینده هم استفاده کنید. از آن­جایی که نوشابه حاوی رنگ خوراکی است اگر روی سطح مبل خشک شود، پاک کردن آن بسیار سخت می­شود.
 • برای پاک کردن لکه چای: راحت­ترین راه استفاده از دستمال مرطوب است. دستمال را آن­قدر روی سطح لکه بکشید تا لکه کاملا پاک شود. از نمک، سرکه و حتی نوشابه هم می­توان برای پاک کردن لکه چای استفاده کرد.
 • لاک ناخن: اگر لاک ناخن خیس از به آرامی آن را از روی سطح مبل پاک کنید، سپس با استفاده از استون سطح مبل را تمیز کنید. مواظب باشید لاک را در سطح مبل پخش نکنید. اگر لاک خشک شده ابتدا دستمال آغشته به استون روی آن قرار دهید و اجازه دهید خیس شود، سپس آن را از سطح مبل پاک کنید.
 • لکه جوهر: مثل جوهر خودکار، ماژیک و روان­نویس از لکه­ هایی هستند که معمولا پاک کردن آن­ها از سطح مبل دشوار است. برای پاک کردن این لکه می­توانید با خیس کردن آن و سپس ریختن نمک آن­را تمیز کنید. همچنین می­توانید از مخلوط گلیسرین و آمونیاک هم استفاده کنید. از الکل هم می­توانید برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید. شیر هم با داشتن برخی ترکیبات باعث حل شدن لکه جوهر در خود می­شود. برای پاک کردن لکه جوهر از آب گرم استفاده نکنید زیرا لکه روی پارچه ماندگار می­شود.
 • هیچگاه از مواد شوینده قوی همچون گلیسیرین، آمونیاک، آب ژاول و سدیم برای از بین بردن لکه ها استفاده نکنید زیرا در مبل شویی دچار بروز آسیب های جدی می شوید.

اگر لکه­ ها از سطح مبل پاک نشوند ظاهر بسیار زننده­ای خواهند داشت. بهتر است قبل از هر کاری از روکش­های مناسب برای مبل­ استفاده شود تا هنگام لکه دار شدن کاور مبل را به راحتی شسته یا تعویض کنید.

مشاوره و ثبت سفارش

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.