30 طرح جذاب و جدید برای کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک یکی از جذاب ترین مراحل برای آن ها می باشد. فرزندان ما در دوران کودکی خود رفته رفته به شخصیت ها، رنگ ها و اشیایی علاقه مند می شوند که دوست دارند از آن ها در اشکال مختلف همچون عروسک، پوستر، مجسمه، تابلو نقاشی و … در اتاق خواب خود استفاده کنند.

اما امروزه یکی از اشکالی که بسیار مورد توجه فرزندان خانواده قرار گرفته است استفاده از کاغذ دیواری اتاق کودک می باشد تا بتوانند هر طرح و شخصیت دلخواه را در اتاق خواب خود داشته باشند.

طرح های پیشنهادی برای کاغذ دیواری اتاق کودک

طرح های زیادی برای کاغذ دیواری اتاق کودک وجود دارد که والدین باید اجازه دهند تا فرزندانشان بر اساس علاقه و شخصیت خود کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خود را انتخاب کنند تا بتوانند با ورود به اتاق خواب حس آرامش و اطمینان خاطر بدست آورند با تفکرات دوران کودکی ذهن خود را پرورش دهند.

ناگفته نماند که اگر فرزند دلبند شما طرحی را پیشنهاد می دهد شما وظیفه دارید که با رعایت چهارچوب های اخلاقی و همچنین متناسب با ابعاد اتاق خواب و دکوراسیون داخلی اتاق فرزند خود، این درخواست را پیاده سازی کنید. در ادامه به نمونه هایی از کاغذ دیواری اتاق کودک می پردازیم.

طرح حیوانات:

دسته ای از کودکان علاقه بسیار زیادی به حیوانات دارند که می توانید با انتخاب کاغذ دیواری طرح حیوان، خواسته آن ها را برآورده کنید.

به طور مثال استفاده از طرح خروس می تواند شخصیتی با استعداد، شوخ طبع و خلاق از لحاظ روانشناسی به فرزند شما ببخشد. همچنین استفاده از کاغذ دیواری در طرح فیل می تواند فرزند شما را آرام، مقاوم و محافظ سازد.

کاغذ دیواری با طرح دایناسور

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح دایناسور

تاثیر کاغذ دیواری طرح حیوانات بر کودکان

همانطور که می دانید فرزندان ما در سنین کمتر علاقه بسیار زیادی به نقاشی و یا خط خطی کردن دیوار دارند ما در صفحه تمیز کردن کاغذ دیواری به شما راهکارهایی ارائه داده ایم تا دیگر نگران کثیف بودن دیوار های اتاق فرزند خود نباشید.

طرح شخصیت های کارتونی:

تماشای کارتن های تلویزیونی و بازی های کامپیوتری سبب می شود که کودکان شما علاقه شدیدی نسبت به آن ها پیدا کنند. اکثر فرزندان پسر در دوران کودکی علاقه شدیدی به بت من، اسپایدرمن، وودی، انگری برد، باب اسفنجی، پلنگ صورتی، مک کوئین و … پیدا خواهند کرد.

همچنین فرزندان دختر به به شخصیت های سفید برفی، زیبای خفته، راپونزل، سیندرلا، مریدا و … علاقه مند می باشند که می توانید با رعایت اعتدال از این شخصیت ها در کاغذ دیواری اتاق خواب کودک خود بهره گیرید.

استفاده از طرح شخصیت های کارتونی

Child's wall paper

نکته مهم: می توانید هنگام استفاده از کاغذ دیواری اتاق کودک از نقاشی ساختمان نیز بهره گیرید. با ترکیب کاغذ دیواری و رنگ فضایی متفاوت و خلاقانه برای فرزندان خود ایجاد نمایید.

طرح علمی و آموزشی:

گروهی از کودکان دارای ذهنی خلاق، هوش و استعداد بالایی هستند که می توانید با استفاده از طرح های کاغذ دیواری در قالب آموزش و پرورش ذهن خلاق فرزندان خود را بیشتر در این زمینه تحریک نمایید. برای مثال می توانید از طرح های ماشین، سیاره ها، نقشه جغرافیا، هواپیما و … استفاده کنید.

طرح کاغذ دیواری با نقشه جغرافیا برای اتاق خواب کودک

استفاده از طرح سیاره های منظومه شمسی برای کاغذ دیواری کودک

نکته مهم: هنگام خرید کاغذ دیواری اتاق فرزند خود حتما در نظر داشته باشید که جنس کاغذ دیواری ضد آلرژی و قابل شستشو باشد. برای آشنایی در زمینه کاغذ دیواری و انواع آن می توانید کلیک کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورید.

کاغذ دیواری با طرح کشتی برای اتاق خواب کودک

طرح اشکال هندسی:

شما می توانید با استفاده از از اشکال هندسی نیز محیطی خلاقانه و متفاوت برای فرزندان خود محیا کنید. در انتخاب کاغذ دیواری در اشکال هندسی اگر از رنگ های شاد استفاده شود تاثیر بیشتری در زیبایی و متفاوت بودن آن خواهد گذاشت.

تاثیر استفاده از طرح اشکال هندسی برای کاغذ دیواری اتاق کودک

طرح تکنولوژی:

این طرح بیشتر مورد علاقه فرزندان پسر می باشد. گروهی از فرزندان به دلیل علاقه شدید به ربات ها، فضانوردان، ستاره ها و همچنین سفینه های فضایی علاقمند هستند که در اتاق خواب خود از آن ها استفاده کنند که استفاده از کاغذ دیواری با طرح های تکنولوژی گزینه بسیار مناسبی برای این گروه می باشد.

کاغذ دیواری با طرح سفینه و آدم فضایی

 

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.