آخرین نرخ اتحادیه قیمت نقاشی ساختمان در سال 99

قیمت نقاشی ساختمان

زمانی که حرف از رنگ و نقاشی خانه می شود اولین چیزی که به ذهن ما می رسد قیمت نقاشی ساختمان است.

اینکه چگونه نقاشان ساختمان متراژ خانه را محاسبه می کنند و قیمت دقیقی را اعلام می کنند شاید موضوعی باشد که برای شما نیز جالب توجه باشد.

در ادامه می خواهیم ضمن ارائه قیمت نقاشی ساختمان، چگونگی محاسبه متراژ خانه جهت رنگ آمیزی را بیان کنیم تا بتوانید خود به راحتی همچون یک نقاش ماهر به محاسبه متراژ و هزینه ها بپردازید.

قیمت نقاشی ساختمان:

price-of-painting-building
نوع رنگ قیمت هر متر مربع به تومان
رنگ روغن 14.000 تا 21.000
رنگ پلاستیک 7.000 تا 10.000
رنگ آکریلیک 12.000 تا 21.000
نصب بلکا 8.000 تا 20.000
چهارچوب 25.000 تا 30.000
رنگ مولتی کالر 10.000 تا 17.000

پنجره‌ها: بسته به نوع رنگ، یک رو یا دو رو بودن رنگ آمیزی بر حسب متر مربع محاسبه می شود.

برای مشاوره نقاشی ساختمان تماس بگیرید
نام برند: تک
مدیریت: حسین فردی
خدمات ویژه: تحویل در اسرع وقت با ضمانت، ثبت قرار داد مکتوب، تضمین بازگشت وجه
تلفن دفاتر مرکزی: 0212219870202177799498
تلفن‌های همراه: 091249836100919130390109380304665
آدرس: تهران – تهرانپارس – خیابان استخر – خیابان ۱۳۹ – پلاک ۱۳۱
سرویس دهنده تایید شده نکت

برخی از نمونه کارهای مجموعه نقاشی ساختمان تک

برخی از نمونه قراردادهای مجموعه نقاشی ساختمان تک

تماس و مشاوره رایگان

حتما بخوانید: قیمت کاغذ دیواری

نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

قطعا بسته به نوع رنگی که در نقاشی ساختمان استفاده می شود، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بودو دستمزد نقاش نیز، برحسب هر مترمربع از دیوار و همچنین رنگ آمیزی سقف‌ها محاسبه می شود.

اما به صورت کلی قیمت ها و هزینه نقاشی ساختمان با توجه به نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان به این صورت است:

 • در صورتی که برای سقف رنگ پلاستیک و برای دیوارها رنگ روغنی مات استفاده شود، هزینه نقاشی ساختمان با در نظرگرفن مصالح، هر متر مربع 12 هزار تومان است.
 • اگر سقف با رنگ پلاستیک و دیوارها با آکریلیک رنگ شده باشند، قیمت نقاشی ساختمان با در نظر گرفتن مصالح آن، هر متر مربع 10 هزار تومان است.
 • اگر دیوارها و سقف هر دو با رنگ های پلاستیک رنگ آمیزی شوند، هزینه رنگ آمیزی ساختمان با در نظر گرفتن مصالح، هر متر 10 هزار تومان است.
 • همچنین قیمت رنگ بلکا، مولتی کالر و کنیتکس، برای هر متر مربع، با در نظر گرفتن مصالح 9 هزار تومان است و بسته به مصالح مصرفی می تواند تا 15 هزار تومان نیز تغییر کند.

توجه کنید که برای رنگ آمیزی بدون مصالح، از هر نوعی که در بالا گفته شد، هنگام محاسبه قیمت رنگ ساختمان طبق قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان ، دو هزار تومان از هر متر کسر خواهد شد.

به طور کلی، میانگین قیمت نقاشی ساختمان مدرن برای رنگ های پلاستیک، بسته به کیفیت و نوع رنگ مصرفی، بین 6 هزار تومان تا نهایتا 12 هزار تومان، در نظر گرفته می شود. همچنین برای رنگ های روغن نیز، قیمت رنگ آمیزی ساختمان، باز هم بسته به کیفیت و نوع رنگ مصرفی، بین 9 هزار تومان تا نهایتا 16 هزار تومان خواهد بود.

قیمت رنگ درب حیاط

نوع خدمت قیمت به تومان
رنگ درب حیاط250.000 تا 500.000
رنگ درب پارکینگ300.000 تا 500.000

برای قیمت رنگ درب حیاط آهنی باید بگوییم هزینه زیادی نسبت به سایر اجزای ساختمان ندارد. اینکه از چه نوع رنگی استفاده شود و آیا از رنگ ضد آب استفاده می‌شود یا خیر در قیمت رنگ درب آهنی بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

نکته دیگری که در قیمت رنگ درب حیاط تاثیرگزار است اندازه درب آهنی می‌باشد و همچنین استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای نیز می تواند قیمت رنگ درب آهنی را افزایش دهد. طرح درب حیاط نیز هر چقدر ساده‌تر باشد قیمت رنگ‌آمیزی نیز کاهش می‌یابد و بالعکس.

قیمت نقاشی درب و پنجره

نوع خدمت قیمت به تومان
نقاشی درب (هر عدد چهارچوب)22.000 تا 35.000
نقاشی پنجره یک رو22.000 تا 35.000
نقاشی پنجره دو رو45.000 تا 70.000

زمانی که می‌خواهید اقدام به نقاشی ساختمان کنید قیمت نقاشی درب و پنجره بر روی قیمت کل نقاشی حساب می‌شود؛ اما اگر بخواهید به صورت جداگانه اقدام به این کار نمایید نوع رنگ مصرفی، قیمت رنگ آمیزی در و پنجره را افزایش یا کاهش می‌دهد.

برای دستمزد رنگ آمیزی در و پنجره باید بگوییم بسته به تعداد و اندازه درب و پنجره‌ها قیمت رنگ آمیزی در و پنجره متفاوت است.

محاسبه متراژ خانه

محاسبه متراژ خانه

به طور کلی برای به دست آوردن قیمت نقاشی ساختمان ابتدا می بایست متراژ زیر بنای آن واحد را به دست آوریم.

سپس باید، متراژ زیر بنا را در عدد 3 ضرب کرده که در این صورت متراژ کل خانه برای رنگ آمیزی ساده به دست می آید.

به دو مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید که قرار است قیمت نقاشی ساختمان یک واحد 200 متری را محاسبه نمایید. در این صورت، متراژ کل خانه که برای محاسبه نقاشی یا رنگ آمیزی در نظر گرفته می شود، 600 متر مربع است. یعنی این متراژ، متراژ رنگ آمیزی ساده دیوارها و همچنین سقف ها است.

در صورتی که ابزارهایی مانند دکور خانه به رنگ دیگری، غیر از رنگ دیوارها یا رنگ زمینه، رنگ آمیزی شده باشد، در این صورت هر متر طول این ابزار، به میزان نصف قیمت دیوار، به قیمت نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی کل محاسبه می شود.

قیمت رنگ آمیزی چارچوب درب به صورت عددی و با میزان متر طول آنها، محاسبه می شود.

توجه کنید که معمولا نقاشان هنگام تعیین قیمت برای رنگ درب پارکینگ و حیاط قیمت مشخصی را تعیین نمی کنند و به صورت توافقی با شخص هزینه را تعیین خواهند کرد.

مورد بالا یک مثال فرضی است، ولی خانه ها با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه قیمتی که هر واحد رنگ آمیزی  می شود متفاوت خواهد بود حتی اگر دو واحد به یک میزان متراژ داشته باشند.

مثلا فرض کنید یک واحد کمد دیواری نداشته باشد یا مثلا تنها یک اتاق داشته باشد. ولی در مقابل، یک واحد دیگر، با همان متراژ زیر بنا، دو خوابه باشد و در هر دو خواب و یا یکی از آنها، کمد دیواری وجود داشته باشد. قطعا، هزینه نقاشی ساختمان برای این دو واحد با یکدیگر متفاوت خواهد بود. حتی اگر زیربنای هردو یکی باشد.

در نقاشی ساختمان، علاوه بر متراژ دیوارها به موارد زیر نیز توجه می شود:

 • همانطور که در بالا گفته شد، قیمت رنگ آمیزی دیوار و سقف های خانه بر حسب متر مربع محاسبه می شوند.
 • دربها نیز، برحسب متر مربع محاسبه خواهند شد.
 • قیمت رنگ آمیزی نرده ها نیز متفاوت است و به نسبت اینکه ساده باشد و یا دستگیره داشته باشد، بر حسب متر مربع یا متر طول محاسبه می شود.
 • درهای آهنی خانه، مانند درب پارکینگ و یا درب حیاط خانه، به صورت عددی محاسبه می شوند.
 • متراژ ابزارهایی که ممکن است که در سقف یا دیوار خانه وجود داشته باشند، برحسب متر طول محاسبه می شود و قیمت رنگ آمیزی آنها براساس همین متراژ خواهد بود.
 • چارچوب درب ها بسته به انواع آنها، ممکن است بر حسب متر طول و یا به عدد محاسبه شوند.

متراژ فضاها و ابزارهای دیوار ها و سقف ها مانند پنجره ها، اگر نیاز به رنگ آمیزی نداشته باشند، برحسب متر طول محاسبه شده و از متراژ کل خانه کسر می شود.

رنگ‌های مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان

رنگ‌های مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان
 • رنگ مناسب و توصیه شده برای درب های فلزی، درب های چوبی و همچنین چارچوب های فلزی، رنگ روغن است که هنگام ترکیب رنگ نیز رنگ های زیبایی می توان خلق کرد.
 • برای دیوار و سقف می توانید از رنگ پلاستیک استفاده نمایید.
 • رنگ مناسب و توصیه شده برای سقف آشپزخانه، رنگ های مات است. اما اگر در آشپزخانه تان هود داشته باشید و گرد و غبار زیادی نیز در آشپزخانه وجود نداشته باشد، می توانید رنگ های پلاستیک را در سقف آن به کار ببرید.
 • برای قرنیزهایی که از جنس سنگ هستند رنگی که می توانید استفاده کنید، رنگ روغن است.
 • همچنین توصیه می شوند درب های چوبی خانه به صورت آماده رنگ شوند. در غیر این صورت، می توانید با روغن جلای چوب این نوع درب ها را رنگ کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.