قیمت ایزوگام متری چقدر است؟ قیمت روز ایزوگام و محاسبه هر رول آن

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام برای بسیار افراد به غیر از مزایای آن امری مهم و تعیین کننده است. درواقع همه ما به دنبال اقتصادی تر بودن و به دنبال آن کیفیت این دسته ار خدمات می باشیم که در این صفحه از نکت به بررسی قیمت ایزوگام همراه نصب، بدون نصب و همچنین لوازم مورد نیاز آن می‌پردازیم.

قیمت ایزوگام به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ایزوگام به طور کلی به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از عوامل آن شرکت‌های تولید کننده آن می باشند.این شرکت‌‌ها برای پایین نگه داشتن قیمت معمولا طوری آن‌ها را طراحی می‌کنند که ارتفاع آن از چهل میلی‌متر (40mm) و وزن هر رول آن از چهل کیلوگرم (‌40lg) پایین‌تر نباشد.

عامل مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد، درواقع قیمت ایزوگام بدون نصب یا با نصب می باشد که هر یک سبب قیمت گذاری متعددی خواهد شد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

قیمت ایزوگام بدون نصب

اگر قصد داشته باشید عایق‌کاری ساختمان در حال ساخت خود را به یک تیم فنی و متخصص بسپارید، بهتر است از قیمت روز ایزوگام باخبر باشید و اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی نحوه‌ی قیمت‌گذاری انجام این خدمات داشته باشید تا سرویس‌دهنده خود را حرفه‌ای انتخاب کنید.

نحوه‌ی پرداخت قیمت‌ ایزوگام همانند عایق نانو پشت‌بام بر اساس متراژ است. با اینکه هزینه براساس هر متر صورت می‌گیرد، اما باید بدانید هنگام خرید رول ایزوگام باید بیشتر از مساحت سطح پشت‌بام خود، محصول خریداری کنید.

به طور کلی قیمت هر متر ایزوگام از مبلغ ۱۵ هزار تومان تا ۲۲ هزار تومان در بازار وجود دارد و بسته به متراژ پشت بام، محل انجام آن و شرکت تولید کننده باز هم تفاوت هایی دارد.

اگر بخواهید رول ایزوگام را تهیه کنید هزینه آن بسته به برندی که تهیه می‌کنید متفاوت است. برای مثال قیمت هر رول ایزوگام حامی شرق (۱۰ متری) حدودا ۱۲۰ هزار تومان است و قیمت به همین میزان در برندهای دیگر تا حدود ۲۰۰ هزار تومان هم وجود دارد.

در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به نوع خاص و یا لایه های بیشتر ایزوگام برای عایق کاری (همچون قیرگونی) هزینه بالاتری باید پرداخت نمایید.

نکته: مقدار ایزوگام مورد استفاده برای سقف در حدود ۲۰ درصد بیشتر از مساحت اصلی است چرا که برای عایق‌کاری دقیق باید لبه‌های پشت‌بام، کانال‌های کولر و برآمدگی‌های روی پشت‌بام به خوبی با ایزوگام پوشانده شوند تا بر اثر بارندگی نفوذ آب به زیر سطح عایق شده سبب ایجاد خسارت نشود.

قیمت ایزوگام بدون نصب به طور کلی به موارد زیر وابسته است:

  • کیفیت قیر موجود در ایزوگام
  • وزن
  • ارتفاع یا ضخامت
  • بیمه حوادث
  • گارانتی انجام کار
  • برند خریداری شده

قیمت ایزوگام به همراه نصب و دستمزد نصاب

از عواملی که می‌تواند روی هزینه دستمزد نصاب ایزوگام تاثیرگذار باشد، نوع شیب سقف پشت‌بام است. نصب ایزوگام روی پشت‌بام صاف، کم هزینه‌تر از سطوح شیب‌دار همچون سقف‌های شیروانی است.

وجود ناهمواری‌های زیاد روی سقف محل نیز می‌تواند باعث بالاتر رفتن هزینه ایزوگام در زمان اجرا شود، به همین علت هرچه سقف پشت‌بام شما صاف‌تر باشد ممکن است هزینه کمتری برای نصب بپردازید و حداقل تاثیر آن می‌تواند سریع‌تر شدن فرآیند اجرا باشد.

پرداخت هزینه برای ایزوگام در مساحت‌های کوچک چندان به‌صرفه نیست، چرا که باید دستمزد افراد را تقسیم بر متراژ کمتری کنید که این امر درنهایت قیمت هر متر ایزوگام را زمان اجرا بالا می‌برد. البته این امر در شرایط ضروری غیرقابل‌اجتناب است و می‌تواند اتفاق بیفتد.

اگر می‌خواهید قیمت روز ایزوگام و هزینه نصب آن را به روز و دقیق بدانید پیشنهاد می کنیم با مشاوران خدمات آنلاین نکت تماس بگیرید.

اما به صورت حدودی قیمت ایزوگام به همراه نصب آن به ازای هر متر، بیست (۲۰) تا بیست و هفت (۲۷) هزار تومان است.

قیمت هر متر ایزوگام به تنهایی و بدون اینکه خود متریال را نصاب آماده کند حدود پنج (۵) هزار تومان است.

نکته: در برخی موارد برای انجام ایزوگام، زیرسازی از جمله سیمانکاری نیاز است که در آن صورت باید هزینه بیشتری بپردازید.

آیا هزینه ابزار مصرفی زمان اجرا برعهده مشتری است؟

همه ما می‌دانیم که هرگونه خدماتی برای ساختمان نیازمند ابزار و وسایلی می باشد؛ نصاب ایزوگام نیز به لوازم جانبی نیاز دارد که در صورت پرداخت کلی هزینه جهت خرید و نصب، هزینه اضاافه‌ای از شما دریافت نمی‌شود.

این لوازم عبارتند از:

طناب و قرقره انتقال: جهت امنیت و نبود آسانسور

مشعل ایزوگام (سرپیک): تامین شعله به جهت چسباندن عایق

فندک جرقه‌ای: جهت روشن کردن مشغل

کپسول آتش‌نشانی: جهت خاموش کردن احتمالی آتشسوزی

کپسول گاز: تامین حرارت جهت چسباندن ایزوگام به سطح مورد نظر

کمچه و ماله‌بند: برای جوشکاری فاصله‌های بین سطوح

تیغ موکت‌بری فلزی: جهت برش زدن منظم

لوازم ایمنی: همچون دستکش نسوز، عینک کار و …

همانطور که مشاهده کردید تمام این لوازم می بایست از جانب نصاب تهیه شود.

در پایان:

در این صفحه از خدمات آنلاین نکت می توانید از طریق مشاورین متخصص قیمت روز ایزوگام را به صورت رولی و متری و همچنین دستمزد آن ها را به همراه نصب و قیمت بدون نصب را بگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.