روش نصب توالت فرنگی در حمام + آموزش تصویری نصب توالت

نصب توالت فرنگی در حمام

توالت فرنگی یکی از تجهیزات بسیار کاربردی و مهم در سرویس بهداشتی خانه ­ها بحساب می­آید و معمولا افراد نصب توالت فرنگی در حمام منزلشان را انجام داده‌اند. امروزه استفاده از توالت فرنگی برای افراد سالمند یک نیاز غیرقابل­ انکار است. بنابراین در هنگام ساخت سرویس بهداشتی منازل نوساز، خرید یک توالت فرنگی باکیفیت یکی از اولویت­ها می­باشد. معمولاً در هنگام خرید توالت فرنگی باید به ویژگی­هایی نظیر ابعاد، جنس، نحوه نصب و مشخصات فنی محصول دقت شود تا محصول باکیفیتی که سالیان متمادی قابل‌استفاده باشد، خریداری گردد.

امروزه برندهای مختلف درزمینه ساخت تجهیزات بهداشتی، مدل­های متعددی از توالت فرنگی را به بازار عرضه می­کنند. اگرچه اکثر برندها از رنگ سفید برای ساخت توالت فرنگی ­های عرضه‌شده به بازار استفاده می­کنند؛ اما دراین‌بین شرکت­های خارجی نیز وجود دارند که توالت فرنگی­ هایی بارنگ‌های مختلف را به بازار عرضه می کنند. در این صفحه به بررسی انواع توالت فرنگی و روش نصب آن می پردازیم.

دسترسی سریع به مطالب

نصب توالت فرنگی در حمام

نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی در حمام کار خیلی پیچیده‌ای نیست اما نیازمند رعایت ریزه ­کاری­ هایی هست که در این بخش تا حدودی مرور می‌کنیم.

همانطور که پیشتر در مورد نصب توالت فرنگی و هزینه های آن صحبت شده بود، برای نصب توالت فرنگی ابتدا باید تجهیزات مورد نیاز اعم از پیچ‌گوشتی‌های دوسو و چهارسو، انبردست، آچارفرانسه، درزگیر مخصوص، شلنگ رابط توالت فرنگی و حلقه مومی با پیچ آماده گردد.

برای نصب توالت فرنگی در حمام مراحلی باید طی شود که در اینجا به‌صورت خلاصه ذکر می­کنیم:

 1. در اولین مرحله نصب باید حلقه مومی را بازکرده و در دهانه لوله فاضلاب محل نصب توالت فرنگی قرار دهید. به‌منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بعدی، باید حتماً دقت شود که حلقه مومی در محل قرارگرفته باشد و جابه‌جا نشود.
 2. حال باید کاسه توالت فرنگی را بر روی حلقه مومی قرار داده و کمی کاسه را فشار دهیم تا اطمینان حاصل شود که توالت به دهانه فاضلاب محکم شده است.
 3. در مرحله سوم باید پیچ‌ها و واشرها را در محل خود قرارداد و دقت شود که پیچ‌ها بیش‌ازاندازه سفت نشود به‌گونه‌ای که به بدنه چینی توالت فرنگی آسیب وارد سازد.
 4. در این مرحله باید  با استفاده از پیچ و مهره‌ها مخزن توالت نصب گردد.
 5. پس از نصب مخزن توالت فرنگی در حمام باید شلنگ رابط وصل شود. یک سمت شلنگ رابط به مخزن توالت و سمت دیگر آن به شیر ورودی آب وصل می­گردد.
 6. نحوه نصب توالت فرنگی در مرحله بعدی مربوط به نشیمنگاه توالت است که نصب می­گردد.
 7. در مرحله نهایی باید با دقت دورتادور محل نصب کاسه توالت فرنگی بر روی سرامیک­ها درزگیری شود تا نشتی صورت نپذیرد.
درزگیری در نصب توالت فرنگی

قبل از اقدام به نصب توالت فرنگی در حمام باید آموزش نصب توالت فرنگی را ببینید و هم‌چنین به یک سری از نکات ریز دقت کنید:

 • باید کاملاً دقت شود تا سرویس بهداشتی در جای دقیق خود قرار گیرد و در اتصالات لوله­ها خللی وجود نداشته باشد تا توالت فرنگی دچار مشکل در عبور مواد دفعی نگردد..
 • در هنگام بستن پیچ و مهره‌ها نباید زیاده‌روی کرد؛ چراکه منجر به هرز شدن پیچ‌ها و باز شدنان ها می­شود.
 • قبل از تهیه شلنگ رابط باید فاصله مخزن تا شیر آب اندازه‌گیری شود تا شلنگ رابط به متراژ  مناسب تهیه گردد.
 • قبل از تهیه و نصب توالت فرنگی باید فاصله محل نصب توالت تا دیوارهای پشتی و کناری، فاصله محل نصب تا شیر آب و همچنین محل قرارگیری دقیق کاسه توالت تعیین شود. دقت شود که قبل از خرید توالت فرنگی باید این اندازه‌ها مدنظر قرار گیرد.
 • متناسب  با میزان استفاده از توالت فرنگی، آب‌شویه با اندازه مخزن مناسب نیز باید تهیه گردد.
 • بعد از نصب توالت فرنگی باید حتماً قبل از استفاده آن را امتحان کنید. بدین‌صورت که شیر آب را بازکرده، آب داخل آب‌شویه برشود و چک شود که توالت نشتی آب نداشته باشد.

جمع بندی

در این مطلب سعی بر آن داشتیم تا به آموزش نصب توالت فرنگی در حمام بپردازیم و مراحل آن را برای شما بازگو کنیم تا اگر سررشته‌ای در این کار دارید خودتان دست به کار شوید و یا بتوانید کار متخصص را دقیق‌تر زیر نظر بگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

سوال و نظرات خود را ثبت کنید

Your email address will not be published.