تعمیر جک پارکینگ؛ عیب یابی و نصب جک درب پارکینگ همراه قیمت

تعمیر جک پارکینگ

زمانی که می خواهیم اقدام به نصب و تعمیر جک پارکینگ کنیم؛ در نظر گرفتن نکات ایمنی بسیار مهم هستند زیرا تعمیرات اشتباه و استفاده نادرست از این محصول موجب بروز صدمات جانی و مالی خواهد شد.

فقط کافی است جک درب و یا چشمی درب به درستی کار خود را انجام ندهند تا هزینه های زیادی را برای ما بتراشند

انتخاب یک نصاب برای تعمیر جک پارکینگ و یا تعویض جک پارکینگ امر مهمی است که باید با آگاهی و شناخت انتخاب شود که در ادامه به نکات مهم در این زمینه خواهیم پرداخت.

چرا باید از درب پارکینگ اتوماتیک استفاده کرد؟


امروزه بسیاری از درب های پارکینگ اتوماتیک هستند که علاوه بر بالا بردن سرعت عمل و راحتی، سبب امنیت نیز می گردد و مهمترین قطعه در این درب ها، جک آن ها می باشد.

درب اتوماتیک پارکینگ به دو صورت لولایی و ریلی ساخته می­شود و جک پارکینگ نیز یکی از انواع وسایل جانبی درب­ ها محسوب می­گردد.

هنگامی که درب پارکینگ نیاز به بررسی و تعمیر دارد برای جلوگیری از آسیب رسیدن به بدنه ماشین، عبور بدون استرس افراد معلول و کودکان از درب پارکینگ و حفظ صد در صد امنیت نیازمند تعمیرکاران و نصاب متخصص و حرفه ای می باشیم زیرا مهارت و دانش در تعمیر جک پارکینگ حرف اول را می زند وباید به این مهم توجه بسیار زیادی کنیم.

تعمیر جک پارکینگ و دلایل خرابی آن:

عیب یابی و تعمیر جک پارکینگ

یکی از مهمترین و بیشترین خرابی های جک پارکینگ، استهلاکی است که بر روی قطعات جک به وجود می آیند. زمان تعمیر جک پارکینگ به کیفیت آن و همچنین مدت زمانی که از آن استفاده شده است بستگی دارد.

مورد بعدی می توان به ریموت کنترل جک پارکینگ اشاره کرد، که در بیشتر مواقع اختلال در زمان باز و بسته کردن درب بعد از فشرده شدن دکمه ریموت وجود دارد. این مورد امکان دارد الکترونیکی باشد.

دلایل خرابی دیگر ممکن است از سایر یراق آلات جک پارکینگ باشد، به طور مثال چشمی، فلاشر، میزان فرمان، جک بازویی و … به درستی کار نکنند و به دلیل ضربه، نصب غلط و … درکارکرد آن ها اختلال پیش آید.

انتخاب نکردن ولتاژ مناسب برای جک می تواند هزینه ساز باشد! سعی کنید هنگام نصب جک پارکینگ برای درب های سنگین تر از جک هایی با ولتاژ بیشتر استفاده نمایید و بالعکس تا به راحتی و با سرعت مناسب درب باز و بسته شود و پس از گذشت مدت زمان اندک نیاز به تعمیر جک پارکینگ نداشته باشید. این امر نیز برای تعمیر قفل برقی نیز صادق می باشد.

انواع جک پارکینگ:

نصب جک پارکینگ در انواع مختلف

جک پارکینگ متنوع بوده و بسته به نوع ولتاژ آن­ها برای درب­های تک لنگه و دو لنگه مناسب هستند که با توجه به:

  • اندازه درب
  • وزن درب انتخابی
  • نوع استفاده از درب
  • میزان استفاده از آن در شبانه روز

می­توان جک برقی مناسب را برای درب پارکینگ مورد نظر خود انتخاب نمود.

دقت داشته باشید که تعمیر جک برقی نیز بسته به نوعی که انتخاب می شود متفاوت است که در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد:

جک برقی الکترومکانیکی: این نوع جک که از امنیت بالا و مقاومت بالایی برخوردار است برای درب هایی مناسب هستند که به طور کلی استفاده چندانی از آن نمی شود.(درب پارکینگ کم باز و بسته می شود)


این نوع جک برقی برای درب هایی که سبک هستند هم کاربرد خوبی دارد و پیشنهاد می شود در صورت داشتن شرط بالا، از آن استفاده کنید.

جک هیدرولیکی: برخلاف جک الکترومکانیکی این نوع جک های برای درب هایی با وزن زیاد و مکانهایی که استفاده بسیاری از پارکینگ دارند گزینه ای عالی هستند.

نیروی جک هیدرولیکی بسیار بالا بوده و برای دربهای مراکز تجاری و اداری است گزینه بسیار مناسبی می باشد که از لحاظ امنیت و مقاومت تظمین شده می باشد.

دقت داشته باشید که جک هیدرولیکی را باید هر سه ماه یکبار سرویس کرد تا از بروز مشکلات جدی تر و صرف هزینه بیشتر جلوگیری کرد.

آیا می توان درب قدیمی را جک دار کرد؟

با مشاوره صحیح از نصاب که به صورت کاملا مسلط و حرفه ای به نصب جک برقی پارکینگ می پردازد؛ پس از بررسی درست، معمولا این امکان وجود دارد که بر روی درب فعلی جک نصب کنید و درب پارکینگ خود را به درب اتوماتیک تبدیل کنید.

نصاب جک پارکینگ باید چه نکاتی را در نظر بگیرد؟

repair-parking-door-jack

یک نصاب جک پارکینگ می بایست تمامی نکات زیر را در نظر داشته باشد:

  1. اطلاعات کافی و به روز در مورد انواع جک و همچنین یراق آلات آن
  2. دانش فنی از چگونگی تعمیر جک پارکینگ
  3. رعایت انصاف هنگام گرفتن دستمزد
  4. مشاوره مناسب هنگام انتخاب نصب جک برای مشتری
  5. رعایت تمامی نکات ایمنی از شروع تا پایان کار
  6. و …

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.