قیمت نصب آرام بند | مراحل و نحوه نصب جک آرام بند درب

نصب آرام بند

یکی از مشکلاتی که هم آلودگی صوتی ایجاد می‌کند و هم به لحاظ امنیتی خطرناک است، باز ماندن در خانه است که با بادی آرام هم محکم بسته می‌شود. با اختراع آرام ‌بندها این مشکلات به حداقل رسید و نصب آرام ‌بند کم کم رواح پیدا کرد. همانطور که از نام این وسیله مشخص است، ابزاری است که به آرام بسته شدن درب کمک می­کند. اما ماهیت این وسیله چیست و چگونه کار می­کند؟ با ما باشید تا بیشتر با نصب آرام بند و نحوه عملکردش آشنا شویم.

نحوه نصب جک آرام بند درب

نحوه نصب جک آرام بند درب

آرام‌بند ابزاری با نیروی محرکه قوی است که رابط بین درب ساختمان و چهارچوب آن می باشد و درواقع عمل بسته شدن درب را پس از هر بار باز شدن سهل میکند. آرام بند از چند جزء اصلی تشکیل می­شود که شامل: بازوی اصلی، پیچ تنظیم سرعت، پاشنه و ساعد بازویی می­شوند.

  1. بستن پیچ تنظیم سرعت در جهت عقربه­های ساعت: آرام بسته شدن درب
  2. بستن پیچ تنظیم سرعت در خلاف عقربه­های ساعت: بسته شدن درب با سرعت بیشتر

نترسید، کار سختی نیست! تنها در چند قدم می­توانید به راحتی نحوه نصب جک آرام بند درب منزل را بیاموزید و آنرا نصب کنید که به ترتیب زیر می­باشند:

  • قدم اول: یک آرام بند درب هیدرولیکی مناسب بخرید.

قبل از انتخاب نهایی آرام بند، حتما درب منزل خود را اندازه بگیرید و عرض مناسب آن را پیدا کنید. در این صورت است که می­توانید با مراجعه به فروشگاه آرام بند مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

  • قدم دوم: آرام بند قبلی را از روی درب بردارید.

بعد از برداشتن آرام بند قبلی با استفاده از یک پیچ گوشتی تمام پیچ­های متصل به درب را به ترتیب باز کنید و در حین اینکار مواظب باشید که پیچ­ها در یک لحظه از دستتان سر نخورند زیرا ممکن است موجب افتادن درب یا حتی آرام بند شود.

  • قدم سوم: آرام بند جدید را کار بگذارید. 

در مرحله نصب آرام بند به جوشکاری و عمدتا کار با دریل نیاز پیدا خواهد شد اما تعویض آن راحت­تر از نصب است. آرام بند تازه را روی چهارچوب درب قرار داده و پیچ­های هر دو طرفش را محکم کنید.

  • قدم چهارم: یک آرام بند جدید هیدرولیکی نصب کنید.

اما اگر درب منزلتان قبلا آرام بند نداشت چه باید کرد؟ در اینصورت به فروشگاه رفته و آرام بندی را که مناسب درب منزلتان بوده انتخاب کنید. آرام بند را در جای مناسب نگه دارید و با دریل مکان پیچ های دستگاه را به صورت حفره درآورید. برای طرف دیگر نیز این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که انواع آرام بند مثل هم نبوده و در صورت ایجاد ابهام و مشکل در هنگام نصب آرام بند حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

قیمت نصب آرام بند

قیمت به‌طور میانگین50.000 تومان تا 380.000 تومان

آنچه که مهم است قیمت نصب آرام بند است که متفاوت بوده و معمولا توسط خود فروشگاه­های عرضه کننده یا الکتریکی­ها انجام می­شود اما نرخ کلی این کار به صورت ثابت طبق جدول در نوسان است. در زیر به چند مورد از دلایل تفاوت نرخ­ها اشاره شده است:

قیمت نصب آرام بند
  • نوع درب

وزن درب و اینکه قرار است روی درب پارکینگ یا نفر رو نصب شود یکی از موارد تشخیص هزینه نصب آرام بند است. معمولا درب­های دو لنگه به موتور قوی تر و آرام بند دو جکه نیاز داشته که طبیعتا هزینه بالاتری نیز باید متقبل شد.

  • برند جک آرام بند

مثل هر وسیله دیگری برندها اثر زیادی بر هزینه نصب آرام بند دارند. معمولا برندهای خیلی خوب قوی­تر و جک­های سنگین سه سرعته داشته که به تبع آن نصب سخت­تر و در نهایت هزینه بیشتری به خود اختصاص خواهند داد.

  • محله

بله محله درهزینه­ها بسیار موثر است. اگر از نصاب­هایی ساکن در دیگر محله­ها استفاده کنید قطعا هزینه ایاب و ذهاب و حمل وسیله­های سنگین آن­ها با شما خواهد بود، پس باید منتظر هزینه بیشتری برای نصب آرام بند منزلتان باشید. 

به طور کلی شما می‌توانید متوسط قیمت نصب آرام بند را با توجه به فاکتورهای بیان شده ۹۰ هزار تومان در نظر بگیرید.

روغن جک چه تاثیری دارد؟

ممکن است آرام بند در حین باز و بسته شدن دچار اختلال شده یا صدا دهد که یکی از اصلی­ترین دلایل آن فرسودگی روغن جک است. در پاسخ به این سوال که روغن جک چه تاثیری دارد باید گفت که سرد و گرم شدن هوا موجب انقباض و انبساط روغن شده و کیفیت آن را تقلیل می­دهد و در نتیجه در حرکت اتومات درب خلل ایجاد می­کند. بنابراین باید به زمان تعوض آن دقت کرد.

گارانتی نصاب و جنس آرام بند

گارانتی نصاب و جنس آرام بند دو فاکتور کاملا به هم مرتبط هستند. معمولا فروشگاه­های عرضه کننده آرام بند خدمات پس از فروش و گارانتی را نیز پوشش می­دهند؛ البته به شرط انجام تمام مراحل از نصب آرام بند تا تعویض و تعمیر توسط خود فروشگاه.

ذکر این نکته نیز مهم است که هر چقدر برند یک دستگاه بهتر باشد گارانتی طولانی مدت­تری خواهید داشت.

جمع بندی

استفاده از آرام بند به راحت شدن ورود و خروجمان از منزل بسیار کمک می­کند. در هنگام نصب آرام بند حتما به اصول اولیه­ای که باید رعایت شود و در بالا به آنها اشاره شد دقت نمایید. یک برند مناسب می­تواند سال­ها بدون دردسر کار کرده و به این راحتی­ها به تعمیر یا تعویض نیاز نداشته باشد. اگر فکر می­کنید به استفاده از این دستگاه تمایل دارید، پس منتظر چه هستید!

مطالب مرتبط برای شما...

سوال و نظر خود را ثبت کنید

Your email address will not be published.