کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

کاغذ دیواری یا رنگ

یکی از دغدغه هایی که همه ما هنگام تغییر دکوراسیون خانه با آن مواجه می شویم پاسخ به این سوال است که کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان ؟ کدام بهتر است؟!
برای پاسخ به این پرسش نکت قصد دارد در این مقاله به مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان بپردازد تا شما را برای انتخاب گزینه ای مناسب یاری رسانیم.

مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان

1- کاغذ دیواری یا رنگ، کدام ارزان تر است؟

کاغذ دیواری یا رنگ ، کدام یک از لحاظ هزینه مقرون به صرفه و ارزان تر است سوالی که در مرحله اول به ذهن خیلی از ما خطور می کند. باید بگوییم که امروزه به دلیل تنوع جنس و کیفیت می توان خرید کاغذ دیواری با قیمت مناسب حتی کمتر از رنگ های ساختمانی را انتخاب کرد و به منزل یا محل کار خود جلوه ای متفاوت از طرح های زیبا کاغذ دیواری بخشید.

2- دوام کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان،کدام بیشتر است؟

نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم دوام و طول عمر کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان می باشد. باید متذکر شویم که با پیشرفت تکنولوژی و تولید کاغذ های دیواری در زمینه رعایت استاندارد کیفیت، دوام و طول عمر کاغذ دیواری بسیار بیشتر از رنگ می باشد. توجه کنید که رنگ ساختمان پس از مدتی دوده و گرد و غبار را به خود می گیرد و نمای اتاق را بسیار بد جلوه می دهد و مجبور به هزینه اضافی بابت بازسازی دوباره رنگ ساختمان می شوید.

3- تنوع کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان، کدام بهتر است؟

همانطور که پیداست تنوع کاغذ دیواری هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ طرح صد ها برابر بیشتر از رنگ و نقاشی ساختمان می باشد. در نظر بگیرید همه افراد با هر نوع سلیقه ای می توانند طرح مورد نظر خود را از بین کاغذ های دیواری انتخاب کنند و پس از نصب از آن لذت ببرند.. اما اگر شما فردی هستید که از طرح های شلوغ احساس خوشایندی ندارید و دیوار های ساده را میپسندید رنگ ساختمان گزینه ای بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

4- نظافت و شست و شوی کدامیک راحت تر می باشد؟

نظافت خانه یکی از دغدغه خانم ها در هر خانه ای می باشد اما باید به این نکته اشاره کنیم که هم رنگ ساختمان از نوع روغنی و … که در مقاله نقاشی ساختمان نیز به آن ها اشاره شد، و هم کاغذ دیواری که به انواع آن در مقاله کاغذ دیواری اشاره کردیم قابل شست و شو و نظافت می باشند. پس با انتخاب درست هر یک از این دو دسته مشکلی در نظافت آن ها بوجود نمی آید.

5- برای بزرگنمایی فضا کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که رنگ یا نقاشی ساختمان بسیار مناسب تر می باشد زیرا به دلیل براق بودن رنگ ها و همچنین توانایی منعکس کردن نور توسط رنگ، باعث می شود که خانه یا محل کار شما بزرگتر به نظر برسد. البته کاغذ دیواری در طرح های ساده نیز وجود دارد اما جالب است که بدانید کاغذ دیواری خاصیت جذب نور را دارد و نمیتواند نور را منعکس کند پس در بزرگنمایی خانه خود بهتر است از رنگ های براق استفاده کنید.

6- مدت زمان و سهولت کدامیک در اجرا بیشتر می باشد؟

همانطور که در مقاله کاغذ دیواری به آن اشاره شد سهولت و مدت زمانی که برای نصب کاغذ دیواری در نظر گرفته می شود به مراتب بسیار کمتر از رنگ و نقاشی ساختمان می باشد. فارغ از اذیت شدن و سر درد های ناشی از بوی رنگ، برای نصب کاغذ دیواری دیگر نیازی به جمع کردن وسایل و لوازم خانه یا محل کار نیست و می توان پس از نصب آن ها وسایل را سر جای خود قرار داد.

7- برای پوشش کامل ترک ها کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

در این مورد نیز باید گفت که کاغذ دیواری مخصوصا کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های شلوغ تری هستند بهترین گزینه می باشند و می توانند آسیب ها و ترک های موجود بر روی دیوار ها را به خوبی پوشش دهند. البته در رنگ و نقاشی ساختمان نیز با رعایت زیر کاری مناسب و بتونه کاری می توان این مسئله را حل کرد که مقداری زمان گیر خواهد بود.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ ساختمان:

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که هنوز نتوانسته اید تصمیم بگیرید که کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ ساختمان؟! باید به شما بگوییم که می توانید از ترکیب هر دو استفاده کنید اما برای این کار باید از افراد کاردان و حرفه ای استفاده کنید تا نهایت دقت و ظرافت را در پیاده سازی طرح مورد نظر شما داشته باشند.

نتیجه گیری:

در زیر برای شما عزیزان جدولی را تهیه کردیم تا بتوانید در یک نگاه در مورد کاغذ دیواری یا رنگ نتیجه گیری کنید؛ و به آنچه بیشتر به آن “احتیاج” دارید و متناسب با “نیاز” شما می باشد به سادگی پی ببرید و یک انتخاب درست برای تغییر دکوراسیون فضای خود داشته باشید:

جدول مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان

همچنین شما عزیزان می توانید برای تغییر دکوراسیون منزل خود در صورت نیاز به تعمیر مبل و یا خرید انواع مبل روی این کلمات کلیک کنید و مطالب و راهنمایی ها ی گروه نکت را در این زمینه مطالعه کنید; تا قبل از تعمیر و یا خرید مبل اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید.

کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟
5 (100%) 1 vote[s]

مطالب مرتبط برای شما...

  1. زهرا شیخی says:

    مطالب جالبی بود. مخصوصا جدول نتیجه گیری.جذاب و مفید

  2. Catalina La says:

    مطالب جالبی بود. مخصوصا جدول نتیجه گیری.جذاب و مفید

  3. Easy - says:

    مطالب جالبی بود. مخصوصا جدول نتیجه گیری.جذاب و مفید

نظر شما

Your email address will not be published.