شرکت های تاسیساتی این نکات لوله بازکنی و تخلیه چاه را به شما نمی گویند

لوله بازکنیچاه و فاضلاب یکی از مهمترین قسمت های یک ساختمان محسوب می گردد که همه ما روزانه به صورت غیر مستقیم از آن ها استفاده می کنیم. بسیاری از ساختمان های قدیمی و جدید در سطح شهر وجود دارند که بر اثر فرسودگی ساختمان و یا به دلیل گرفتگی و یا عدم رعایت استاندارد های لازم با مشکل لوله بازکنی و تخلیه چاه مواجه می شوند. رسیدگی و تعمیر چاه و لوله های فاضلاب بخش مهمی در این امر می باشد که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

علل گرفتگی چاه و لوله فاضلاب

 1. یکی از علل بارز در گرفتگی چاه و لوله های فاضلاب، وجود یک شئ بزرگ همچون پارچه، دستمال، اشیای فلزی و … می باشد
 2. انباشته شدن چربی غذاها در راه آب
 3. قدیمی بودن چاه و لوله کشی ساختمان و فرسودگی آن
 4. رعایت نکردن استاندارد های لازم در زمینه چاه و فاضلاب هنگام ساخت و ساز ساختمان های نوساز

اقدامات لازم هنگام گرفتگی چاه و لوله فاضلاب

زمانی که به هر دلیلی چاه و یا لوله های ساختمان می گیرد باعث ایجاد بوی بد در خانه، محل کار و یا راه پله ها می شود؛ اولین راهی که ابتدا به ذهن شما می رسد این است که محل گرفتگی را بیابید و با لوله بازکنی و یا تخلیه چاه تماس بگیرید! حرفه لوله بازکنی و تخلیه چاه جز کارهای فنی و مهندسی محسوب می گردد که حرفه ای بسیار سخت و پر زحمت می باشد. اما باید به خاطر داشته باشید که در این زمان با شرکت های معتبر تاسیسات ساختمان تماس بگیرید و وظیفه امر تخلیه چاه و لوله بازکنی را در اختیار این افراد قرار دهید، زیرا بسیاری از افراد وجود دارند که در این زمینه از تجربیات و اطلاعات کافی برخوردار نمی باشند و هزینه های سنگینی از شما درخواست می کنند و در نهایت پس از مدتی شما مجبور به اقدام مجدد در جهت لوله بازکنی و تخلیه چاه می باشید. پس بهتر است این امر را به شرکت ها با افراد کاردان و ماهر بسپارید و از احساس مسئولیت و کیفیت کارشان بهره مند گردید.

خدمات شرکت های تاسیسات ساختمان

باید متذکر شد که لوله بازکنی و تخلیه چاه تنها خدمات شرکت های تاسیسات ساختمان نمی باشند!

از جمله خدمات دیگری که این شرکت ها برعهده دارند می توان به: نصب لوله کشی های ساختمان، حفر چاه فاضلاب ساختمان، تعمیر و نوسازی لوله های فرسوده و چاه فاضلاب، نصب توالت فرنگی، تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و اتصالات آن و بالعکس، لوله کشی توالت، دستشویی، حمام و آشپزخانه، تحقیق در مورد وضعیت چاه و فاضلاب و اقدام به تعمیرات آن ها در صورت نیاز،فنر زنی چاه و فاضلاب، از بین بردن رطوبت و نم چاه ساختمان و بسیار خدمات دیگر اشاره کرد.

بهترین لوله بازکنی و تخلیه چاه کجاست؟

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد بهترین و مطمئن ترین راه برای لوله بازکنی و تخلیه چاه مراجعه به شرکت های تاسیساتی ساختمان می باشد.

 1. یک شرکت تاسیسات ساختمان معتبر به شما این امکان را می دهد که قبل از انجام عملیات، شما را با مشاوره رایگان از تمام مراحل کار، پیشنهادات و همچنین هزینه پایانی مطلح سازد.
 2. تمام افراد و پرسنلی که در شرکت مشغول به کار هستند افراد کارآمد و با تجربه می باشد.
 3. این تضمین را به شما می دهند که پس از تعمیر هیچگونه مشکلی پیش نخواهد آمد و درصورت بروز مشکل خود شرکت مسئولیت را عهده دار خواهد شد.
 4. از بهترین و مرغوب ترین و همچنین پیشرفته ترین ابزار برای تخلیه چاه و لوله بازکنی استفاده خواهند کرد.
 5. در کمترین ساعت و بهترین شکل کار خود را به پایان می رسانند.
 6. نرخ مشخص و معقولی برای انجام امور ارائه می دهند.

نکات موثر جهت جلوگیری از گرفتی چاه و لوله ها

 1. جلوگیری از انداختن هرگونه شئ بزرگ داخل راه آب ها
 2. ریختن باقی مانده های غذا در پلاستیک جداگانه
 3. جلوگیری از ریختن روغن در راه آب ظرفشویی
 4. نینداختن دستمال در چاه توالت
 5. استفاده از وسایل مرغوب و با کیفیت حین لوله کشی و نصب چاه ساختمان
 6. بررسی لوله کشی ها و چاه ساختمان هر چند وقت یکبار
 7. اقدام به تعمیر لوله ها و چاه ساختمان در صورت بروز مشکل های جزئی

لوله بازکنی در خانه!

حتما برای شما هم پیش آمده است که زمانی که ظرف می شویید آب داخل سینک بماند و رد نشود؟! برای این کار بهترین راه حل استفاده از لوله بازکن های خانگی می باشد که با چندبار تلمبه زدن راه آب باز می شود و محتویات درون لوله به خارج هدایت می شوند.

راه دومی که می توان به آن اشاره کرد استفاده از محلول های مجاز موجود در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها می باشد که هنگام استفاده از آن ها راه آب باز می شود و تمام مواد زائد را از بین می برند. توجه داشته باشید که راه حل های ارائه شده برای مواقعی می باشد که لوله ها بر اثر مواد غذایی و یا مواد زائدی که به مرور زمان سبب گرفتگی لوله ها می شوند کاربرد دارند و در شرایط حاد تر باید با شرکت های تاسیسات ساختمان تماس گرفت.

نکته مهم:

در زمینه چاه بازکنی هیچگاه از مواد شیمیایی غیر مجاز برای باز کردن لوله ها استفاده نکنید؛ گاهی این مواد پس از ورود به فاضلاب شهری سبب از بین رفتم باکتری های مجاز و مفید برای تصفیه آب خواهند شد و در نتیجه باعث صرف هزینه بیشتر در زمینه تصفیه آب می گردد.

انواع لوله بازکنی؛ بهترین نوع کدام است؟

به طور کلی پنج روش لوله بازکنی وجود دارد:

 1. لوله بازکنی به روش دستی (با استفاده از تلنبه)
 2. استفاده از انواع محول شیمیایی مجاز
 3. لوله بازکنی با فنر فولادی (به روش دستی)
 4. لوله بازکنی با فنر برقی
 5. لوله بازکنی با تراکم هوا

موادر 1 و 2 را با مراجعه به مقاله چند راهکار ساده برای باز کردن لوله فاضلاب در منزل می توانید مراجعه کنید و نکات مفید و مهم در این زمینه را بدست آورید.

باز کردن لوله با فنر فولادی: بهترین روش برای بازکردن لوله استفاده از فنر می باشد. طول فنر به صورتی است که می توان در اکثر مواقع از آن استفاده کرد که پس از وارد شدن داخل لوله به وسینه نیروی محرکه ای که توسط دست به آن وارد می شود سبب باز شدن لوله فاضلاب می گردد.

باز کردن لوله با فنر برقی: در این روش پیشرفته از یک دستگاه برقی برای باز کردن لوله فاضلاب کمک می گیرند که استفاده از آن، هیچگونه کثیفی همراه ندارد و با سرعت بیشتری گرفتگی لوه برطرف خواهد شد.

لوله بازکنی با تراکم هوا: در این روش دستگاهی است که دارای یک مخزن هوا و یک عقربه برای نشان دادن فشار هوا می باشد که به وسیله یک تلنبه به اندازه ای مناسب مخزن را از هوا پر می کنند و سپس اهرم دستگاه را می کشند به این ترتیب عمل لوه بازکنی انجام می پذیرد. گاهی دو تا سه بار در صورت لزوم این عمل را انجام می دهند.

در نکت با انواع خدمات منزل و نکات مهم پیرامون آن آشنا شوید.

شرکت های تاسیساتی این نکات لوله بازکنی و تخلیه چاه را به شما نمی گویند
4.1 (82.22%) 45 vote[s]

مطالب مرتبط برای شما...

نظر شما

Your email address will not be published.