قیمت بهترین شرکت خدمات نظافت منزل توسط خانم و آقا

نظافت منزل

عموما افراد این گونه هستند که هر وقت نامی از نظافت منزل به میان می آید و فکر و ذکرشان به سمت و سوی بهبود شرایط بهداشتی خانه می رود، ته دلشان خالی می شود و مدام این نگرانی در ذهنشان می آید که قرار است نظافت منزل را از کجا شروع کنند و در نهایت به چه نقطه ای برسند.

نظافت آشپزخانه، نظافت اتاق ها، نظافت حمام و سرویس بهداشتی، همه و همه مواردی هستند که سبب می شوند افراد با نگرانی از تمیز کردن منزل خود صحبت کنند و حتی گاه به دلیل آن که تصور می کنند از پس آن بر نمی آیند، سراغش نروند.

در این صفحه از نکت قصد داریم در مورد انواع نظافت منزل و محل کار، بهترین شرکت خدماتی نظافت در مناطق شمال، جنوب، شرق و غرب تهران، وظایف شرکت های خدماتی و سایر نکات مهم پیرامون این امر بپردازیم.

نظافت منزل را از بالا آغاز کنید

یکی از مواردی که در نظافت منزل بسیار اهمیت دارد آن است که باید ابتدا از بالای خانه نظافت را آغاز کنید. اگر به فکر نظافت آشپزخانه هستید، ابتدا کابینت های بالایی را تمیز کنید یا حتی چیش از آن از روی کابینت و کاشی های نزدیک سقف شروع نمایید.

اگر هم به فکر نظافت اتاق خواب، سالن پذیرایی و… هستید، بهتر است مانند نظافت آشپزخانه از بخش های بالایی آغاز نمایید.

باید بگوییم تاکید ما بر این مسئله به این دلیل است که اگر ابتدا از پایین شروع کرده و سپس به سراغ بخش های بالایی بروید، گرد و خاک را دوباره بر نواحی پایینی که قبلا نظافت شده اند، ریخته و کارتان را دو برابر می کنید.

از شوینده های مخصوص استفاده کنید

نظافت منزل آن هم دست تنها کار آسانی نیست اما اگر دست تنها هستید و قصد نظافت منزل خود را دارید به شما پیشنهاد می کنیم از شوینده هایی کمک بگیرید که همراه با شما به بهترین شکل وظیفه خود را انجام می دهند.

به طور نمونه شوینده هایی که مخصوص سرویس بهداشتی و حمام هستند را بر روی بخش های مورد نظر ریخته و به سراغ کار دیگری بروید زیرا این شوینده ها با کمی ماندن در آن بخش، خود به خوبی آلودگی را از بین می برند و نیازی نیست شما با سختی آن بخش را تمیز کنید.

می توانید در همین حین که شوینده ها برای نظافت سرویس بهداشتی و حمام تلاش می کنند، شما نیز به سراغ کابینت ها یا اتاق خواب خود بروید و پس از اتمام کارتان تنها سرویس ها و حمام را آب بکشید. همین امر می تواند از زمان شما بکاهد و سبب شود سرعت عملتان بالا برود.

در حین نظافت خانه جزئیات را فراموش نکنید

شاید اگر به شما بگویند که باید اتاق خوابتان را تمیز کنید، یک راست به سراغ کمد ها و کشوها بروید. این کار بد نیست اما آیا یادتان می ماند که پشت کتاب های کتابخانه را هم دستمال بکشید و گردگیری کنید؟ آیا یادتان می آید که چند روز قبل دستمالی پشت میز دراور شما افتاد و آن را بر نداشتید؟ بهتر است در مسیر نظافت خانه، جزئیات را هم در نظر بگیرید و دقیقا به سراغ بخش هایی از خانه بروید که کمتر در برابر دید شما قرار دارد. پشت میزهای دراور، زیر تخت، داخل کتابخانه، روی کابینت های بالایی و… همه و همه مواردی هستند که باید مورد توجه شما قرار بگیرند تا در مسیر نظافت منزل به مشکلی بر نخورید.

انواع نظافت منزل و بهترین نوع آن

1.توسط خود شخص:

گاهی اوقات به دلیل بی مسئولیتی و کم کاری برخی از شرکت های خدماتی افراد دیگر به آن ها اعتماد نخواهند کرد و نتیجه می گیرند که انجام هر یک از امور نظافتی منزل را خود در دست بگیرند.

به همین منظور افراد با استفاده از مواد شوینده موجود در بازار به شستشو و نظافت در خانه خود می پردازند.

نظافت منزل را از کودکی به فرزندان خود بیاموزیم

همانطور که می دانید نظافت و پاکیزگی مختص به جارو زدن، تی کشیدن و گردگیری نمی باشد بلکه قالیشویی و مبل شویی را نیز شامل می شود که می توانید برای دریافت نحوه صحیح شستشو و مراقبت از فرش و مبل خود روی آن ها کلیک نمایید.

2.توسط شرکت:

اگر شما از دسته افرادی هستید که شاغل می باشید و یا فرزندان کوچکی دارید و وقت کافی برای مرتب کردن مداوم خانه خود ندارید می توانید به این شیوه اقدام نمایید.

در این نوع از نظافت که امروزه طرفداران بسیاری به خصوص در روزهای پایانی سال دارد وظیفه تمام امور نظافتی از جمله تی کشیدن، جارو زدن، غبارروبی، شستشو و نصب پرده ها، پاک کردن شیشه ها و … برعهده نظافتچی شرکت خدماتی می باشد.

نظافت محل کار خود را هیچگاه فراموش نکنید!

نکات مهم هنگام نظافت منزل توسط خود شخص:

این تجربه همگی ما است که عموما وقتی شروع به نظافت منزل خود می کنیم، از جایی به بعد آن هم درست در زمانی که تمامی لوازم وسط خانه پهن شده و ظاهر منزل را کاملا به هم ریخته کرده اند، [pullquote-right] زمان را از دست ندهید [/pullquote-right]خسته می شویم یا دست از کار می کشیم.

حتی گه گاه پیش می آید که به قولی سر هم بندی کرده و با خستگی تمام وسایل را سریع در گوشه ای پنهان می کنیم و تند و تند هر آنچه باقی مانده را سر جای خود قرار می دهیم آن هم به شکل غیر منطقی و نا درست.
تصور می کنید علت این امر چیست؟

باید به شما بگوییم زمان. دقیقا زمان رمزی است که اگر مورد توجه قرار نگیرد، نمی توانید امید داشته باشید که نظافت خانه شما به درستی انجام شود. به شما پیشنهاد می دهیم برنامه ریزی و زمان بندی دقیق داشته باشید و نگذارید زمان نظافت منزل بیش از حد معمول به طول بیانجامد.

هفته ای یکبار به نظافت و شستشو حمام بپردازید!
 • اگر خود این مسئولیت را برعهده می گیرید سعی کنید از یک برنامه هفتگی برخوردار باشید.
 • با استفاده از مواد ضد عفونی کننده هفته ای دو بار توالت و روشویی منزل را شستشو دهید تا از بروز هرگونه بیماری عفونی جلوگیری کنید.
 • هفته ای یکبار حمام را ضدعفونی کنید و به شستشو قفسه شامپوها، لیف و صابون و … بپردازید.
 • هر شش ماه یکبار به امر مبل شویی و قالیشویی بپردازید و در صورت نداشتن شرایط می توانید از رومبلی و رو فرش های موجود در بازار استفاده کنید که در طرح و رنگ های مختلفی قابل دسترس می باشند و به این صورت از چرک تاب شدن مبل ها و فرش ها در مدت زمان کوتاه جلوگیری خواهید کرد.
 • هر روز به نظافت آشپزخانه خود بپردازید و اجازه ندهید که با تجمع چربی ها و خرده های نان و غذا بر روی گاز، سینک، ظروف غذا و همچنین اسکاج و سیم ظرفشویی محیطی برای رشد میکروب ها و تجمع مورچه ها فراهم سازید.
 • پس از میل غذا سعی کنید با جارو دستی خرده های غذا و نان را جمع آوری کنید و هفته ای دوبار منزل خود را با جارو برقی جارو کنید و پس از جارو کشی به غبارروبی از مبل ها، تلویزیون، وسایل دکوراتیو و … بپردازید.
 • اگر کفپوش منزل شما از جنس سرامیک و یا پارکت می باشد حداقل هفته ای یکبار کفپوش ها را تی کشی و تمیز نمایید.
 • همیشه در منزل مانند ناظم یک مدرسه عمل کنید و نظم را در خانه برقرار کنید. از ریختن لباس ها در اتاق خواب جلوگیری کنید، وسایل را سر جای خود قرار دهید تا پس از گذشت مدت زمان اندکی منزل خود را در حد انفجار نبینید!
 • به خاطر داشته باشید که هنگام اسباب کشی یک روزه نخواهید که همه وسایل را بچینید سعی کنید در آرامش و همچنین با کمک از افراد خانه یا یک کارگر ماهر این کار را انجام دهید.
 • و …

با رعایت نکات بالا میتوانید هر روز از پاکیزگی منزل خود لذت ببرید و بدین ترتیب از حجم بالای کارهای خانه خسته نخواید شد:

حتما بخوانید: برای تمیز کردن مبل پارچه ای و انواع دیگر آن کلیک نمایید.

وظایف ما و شرکت خدمات نظافت منزل چیست؟

امروزه تقریبا بیش از نیمی از افراد تمایل به گرفتن نظافتچی برای نظافت منزل خود دارند که انتخاب یک شرکت خدماتی مطمئن و قابل اعتماد کار ساده ای نمی باشد با توجه به اینکه اخیرا شرکت های غیر قانونی زیادی وارد این زمینه شغلی شده اند که در نهایت چیزی جز نارضایتی و فریب افراد نخواهند داشت.

پس با رعایت نکات زیر می توانید انتخابی صحیح در این زمینه از خدمات منزل را تجربه کنید:

وظایف ما و شرکت خدمات نظافت منزل چیست؟
 1. سعی کنید از شرکت خدماتی نزدیک به محل زندگی خود اقدام به اعزام نظافتچی نمایید.
 2. با پرس و جو از همسایگان و آشنایان خود از قانونی بودن شرکت و همچنین میزان رضایت در پایان کار مطلع شوید.
 3. اگر طلا و یا هرگونه شیء قیمتی در منزل خود دارید قبل از ورود کارگر به منزل آن ها را در جایی امن و مطمئن قرار دهید.
 4. دقت داشته باشید که کارگر منزل کم کاری نداشته باشد؛ به طور کلی وظایفی که یک نظافتچی می بایست انجام دهد شامل: تمیز کردن درب ها و شیشه پنجره ها، جارو زدن همه بخش های منزل و یا محل کار، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی و حمام به طور کامل، مرتب کردن کمد لباس، نظافت آشپزخانه، درآوردن و نصب پرده، گرفتن گرد و غبار از سطح وسایل و … می باشد.
 5. گاها در صورت خرابی و یا شکستن وسایل و هرگونه آسیب دیگر توسط کارگر، می بایست به شرکت اعلام نمایید تا هزینه خسارت وارد شده از جانب شرکت و یا کارگر پرداخت شود.
 6. یک شرکت معتبر و قانونی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت عدم رضایت از عملکرد کارگر منزل با شرکت تماس بگیرید و از آن ها بخواهید تا کارگر دیگری را اعزام نمایند. دقت داشته باشید از جانب شما هیچگونه هزینه ای مبنی بر کارهای انجام شده توسط کارگر قبلی نباید پرداخت شود.
 7. اطمینان حاصل نمایید که کارگران با حفظ اصول بهداشتی، ابزار و وسایل پاکیزه و مواد شوینده معتبر موجود در فروشگاه ها، شروع به کار خواهند کرد.
 8. قبل از ورود کارگر منزل به خانه و یا محل کار حتما در مورد میزان کاری که باید انجام دهد و همچنین دستمزد او به توافق برسید تا هنگام تسویه حساب با کارگر به مشکل بر نخورید.
 9. اگر قصد نظافت منزل برای سال نو را دارید سعی کنید اوایل اسفندماه اقدام به این عمل نمایید زیرا در روزهای پایانی سال به دلیل افزایش درخواست ها و خستگی کارگران ممکن است کارگر مورد اطمینان پیدا نکنید و یا رضایت کامل را در پایان کار نداشته باشید.
 10. حتما زمانی بین 20 تا 30 دقیقه برای صرف میوه، چای و ناهار در اختیار کارگر قرار دهید؛ البته این زمان برای مواقعی می باشد که کارگر مدت زمان زیادی را برای نظافت در منزل می ماند.
 11. اگر حجم کار بالایی دارید و یا می خواهید تغییر دکوراسیون داخلی انجام دهید و باید وسایل سنگین از قبیل مبل، میز ناهارخوری، بوفه و … جابه جا نمایید سعی کنید دو کارگر درخواست نمایید تا با آرامش خاطر تمام کارهای شما به اتمام برسد.
 12. اگر زمان زیادی با کارگر منزل سروکار دارید می توانید از شخصی بخواهید که همراه شما باشد تا در طول روز در صورت پیش آمدن هر کاری بتوانید خانه را به او بسپارید.
استفاده از مواد شوینده مجاز برای شستشو توالت فرنگی و ایرانی

با توجه و رعایت نکات بالا می توانید بهترین شرکت خدمات نظافت منزل را انتخاب نمایید و در نهایت با رضایت کامل از تمیزی و پاکیزگی خانه خود لذت ببرید.

بسیاری از افراد به خصوص خانم ها بر این باورند که کارگر خانم زرنگ تر و وسواس تر از یک آقا می باشد؛ پس پیشنهاد می شود صفحه نظافتچی منزل را حتما مطالعه نمایید.

قیمت و تعرفه نظافت منزل:

بدون شک بسته به قانونی بودن شرکت و همچنین میزان ساعاتی که یک کارگر در منزل شما شروع به فعالیت می کند قیمت نظافت متغیر می باشد. همه شرکت ها به صورت ساعاتی کار می کنند و بر اساس میزان ساعات فعالیت نیروها، هزینه نظافت محاسبه می گردد.

استفاده از دستکش و خشک کن هنگام نظافت منزل

توجه کنید که هیچگاه به شرکت هایی که با تبلیغات ارزان می خواهند جلب مشتری کنند اعتماد نکنید، زیرا این شرکت ها یا غیر قانونی می باشند و اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند، یا در نهایت برای تسویه حساب به مشکل بر خواهید خورد و یا شرکت مسئولیت هیچگونه آسیب و گم شدن اشیاء قیمتی را برعهده نخواهد گرفت.

شرکت خدمات نظافت در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران:

نکات مهم هنگام نظافت منزل

برخی از شرکت های خدمات نظافت منزل و محل کار در تقریبا در مناطق مختلف تهران دارای شعب می باشند عبارتند از:

شرکت خدماتی نظافتی همیار گستر:

پاسداران: 22325817

رسالت: 77940653

شرکت خدمات نظافتی پارسیان:

شمال تهران: 26702189

مرکز تهران: 88985322

شرق تهران: 77834725

غرب تهران: 44084429

شرکت خدمات نظافتی پاک سهند جام:

شمال تهران: 22856433

غرب تهران: 44275079

شرق تهران: 77952388

شرکت خدماتی نظافتی سورن:

44704837

66359969_70

شرکت خدمات نظافت پایتخت:

22874706

88195368

77840317

46040897

نکته ای که می توان به آن اشاره نمود این است که اکثر از شرکت های خدماتی نظافتی اعزام نیرو و کارگر برای پذیرایی از مجالس و مهمانی های شما، نظافت ساختمان از جمله پارکینگ و راه پله ها و … و همچنین نظافت موسسات دولتی و خصوصی را برعهده خواهند گرفت.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر شما

Your email address will not be published.