تاثیر رنگ ها و جالب ترین ایده های 2019 برای نقاشی اتاق کودک

نقاشی اتاق کودکان

همانطور که می دانید اطلاع از روانشناسی رنگ ها و پیاده سازی آن در محیط زندگی تاثیر به سزایی در خلق و خو و در نهایت سلامت فیزیکی افراد دارد به خصوص فرزندان ما که برای رشد قوه تخیل و خلاقیت، نشاط و شادابی و همچنین اعتماد به نفس و آرامش آن ها می بایست نهایت تلاش را انجام داد. یکی از کارهایی که در افزایش رشد قوه تخیل و خلاقیت فرزندان ما نقش بسیار موثری دارد، نقاشی اتاق کودک می باشد. برای این کار کافی است اطلاعات مختصری در مورد روانشناسی رنگ ها داشته باشید و خلاقیت را چاشنی کار خود کنید و اتاقی مناسب با روحیات فرزند خود خلق کنید. در این مقاله قصد داریم به نکات و ایده هایی که در زمینه نقاشی اتاق کودک کاربردی می باشد اشاره نماییم.

هر رنگ چگونه بر خلق و خوی کودک تاثیر می گذارد؟

در این بخش تاثیرات و ویژگی های هر رنگ بر روی شخصیت کودکان را بررسی می نماییم تا اطلاعات مناسبی در این زمینه داشته باشید.

شما می توانید از اطلاعات زیر درانتخاب رنگ هنگام نقاشی ساختمان نیز بهره گیرید.

رنگ آبی: رنگی پرطرفدار که اکثر والدین از این رنگ برای اتاق نوزاد پسر استفاده می کنند. اگر شما دارای فرزندی پرهیجان هستید می توانید رنگ آبی را برای اتاق خواب او انتخاب کنید؛ زیرا رنگ آبی نمادی از آرامش، ضد اضطراب و هیجان می باشد و می توانید محیطی آرام و بده دور از استرس برای فرزند خود خلق کنید. به یاد داشته باشید که رنگ آبی اشتهای کودک را کاهش می دهد!

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ آبی برای نقاشی اتاق کودک

رنگ قرمز: رنگ قرمز درست مقابل رنگ آبی قرار دارد. اگر شما خواهان خلق محیطی پر از هیجان و نشاط برای کودک خود می باشید به شما پیشنهاد می کنیم که رنگ قرمز را فراموش نکنید! البته به خاطر داشته باشید که تنها بخش کمی از نقاشی اتاق کودک را به قرمز اختصاص دهید زیرا زیاده روی در استفاده از رنگ قرمز سبب خشونت کودک و همچنین تمرکز نداشتن کودک را به همراه دارد.

استفاده از رنگ قرمز برای نقاشی اتاق کودک

رنگ نارنجی: اگر می خواهید فرزندی مستقل و با اعتماد به نفس داشته باشید توانایی برقرار کردن ارتباط و همکاری داشته باشته باشد و در کنار آن حس نشاط و گرمی را القا نمایید استفاده از رنگ نارنجی را از دست ندهید.

استفاده از رنگ نارنجی در نقاشی اتاق کودک

رنگ صورتی: یک رنگ دخترانه! رنگی که در بین دختران طرفداران بسیاری دارند. این رنگ به راحتی حس آرامش را به کودک شما القا می کند. توجه داشته باشید که رنگ صورتی را به طور یکدست در دیوار اتاق فرزند خود به کار نبرید زیرا پس از مدتی سبب آشفتگی و استرس فرزند شما می گردد. سعی کنید صورتی را با رنگ های دیگر همچون سفید، لیمویی، سبز فسفری ترکیب نمایید.

ترکیب رنگ صورتی و بنفش برای نقاشی اتاق کودک

رنگ زرد: رنگی دخترانه و پسرانه! رنگ زرد القا کننده شادی و شوق می باشد. استفاده از مقدار مناسبی رنگ زرد پر رنگ در نقاشی اتاق کودک سبب بالا رفتن سطح تمرکز کودک می گردد. همچنین اگر می خواهید فرزندی باهوش داشته باشید استفاده از مقداری رنگ زرد کمرنگ را فراموش نکنید!

خلق اتاقی شاد با استفاده از رنگ زرد

به طور کلی استفاده بیش از حد و یا یکنواخت از رنگ های گرم و یا سرد مناسب نمی باشد سعی کنید از رنگ ها به صورت جزئی و ترکیبی در دکوراسیون اتاق کودک خود استفاده کنید.

ایده هایی جالب در نقاشی اتاق کودک!

استفاده از شلف در اندازه های مختلف پس از نقاشی اتاق کودک می تواند اتاق کودک را از یکنواختی نجات دهد. می توانید درون شلف ها از عروسک های بزرگ و کوچک، کفش های دوران نوزادی، قاب عکس و … استفاده نمایید.

استفاده از شلف و قفسه بندی در اتاق خواب کودک
استفاده از شلف های چوبی در اتاق کودک

می توانید بخشی از اتاق کودک را به نقاشی اختصاص دهید و بخش دیگر را با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار کودکانه جلوه زیبا ببخشید. اگر از رنگ های ملایم برای نقاشی اتاق کودک استفاده می کنید سعی کنید از کاغذ دیواری با طرح های شلوغ تر و رنگ های گرم تر استفاده نمایید.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ هنگام نقاشی اتاق کودک

اگر فرزند شما به شخصیت کارتونی، حیوانات، عروسک و یا اشکال هندسی خاصی علاقه مند می باشد می توانید آن ها بر روی یکی از دیوار های اتاق نقاشی کنید و یا پوستر آن را به دیوار بزنید. این کار حس خوبی به فرزند شما القا می کند.

استفاده از شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودکان در اتاق خواب کودک

می توانید از ریسه های نور استفاده کنید و با آویزان کردن عکس های فرزند خود از ریسه های رنگی جذابیت اتاق را برای او بیشتر نمایید.

استفاده از ریسه در اتاق خواب کودک

تماس و مشاوره رایگان

مطالب مرتبط برای شما...

 1. مهدوی says:

  میشه لطفا یه طراح دکوراسیون داخلی خوب معرفی کنید

 2. علومی says:

  رنگ صورتی بدترین انتخاب رنگه واسه دیوار

 3. مهدی اسلامی says:

  مجری دکوراسیون سراغ دارین؟؟؟

 4. سهرابی says:

  خوب بود ولی لطفا طراح هم معرفی کنید واسه دکوراسیون منزل

  • admin says:

   باسلام
   در صورت همکاری با شخص ویا شرکت معتبر، اطلاعات تماس در همین صفحه درج خواهد ش د.
   باتشکر

 5. ارین says:

  نقاش خوب سراغ دارین؟!

  • admin says:

   باسلام
   اطلاعات تماس نقاش های معتبر، در صفحه نقاشی ساختمان درج شده است.
   باتشکر

 6. زهرا says:

  واسه اناق خواب رنگ گرم خوبه ولی واسه سالن روشن

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.