قیمت خرید و فروش دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک و دستی

دستگاه قالیشویی

امروزه با سرعت پیشرفت در زمینه دستگاه قالیشویی می توان گفت تقریبا 90 درصد از افراد فرش ها یا قالی های خود را جهت شستشو، ترمیم و … به قالیشویی می سپارند و کار خود را آسان می کنند.

همانطور که می دانید در سطح هر شهر قالیشویی های متعددی وجود دارد که سطح کیفیت کار و همچنین میزان رضایت مشتری بستگی به نوع دستگاه قالیشویی موجود در کارخانه و همچنین مدیریت و پرسنل قالیشویی دارد.

از طرفی شغل قالیشویی امروزه یکی از شغل های پر درآمدی می باشد که هر فردی می تواند با سرمایه گذاری دقیق و از پیش برنامه ریزی شده در اجرای این کسب و کار موفق باشد.

در این صفحه از نکت قصد داریم به معرفی انواع دستگاه قالیشویی، قیمت ها و همچنین کاربرد آن ها برای سایر افرادی که می خواهند در این زمینه اطلاعات دقیق کسب نمایند، بپردازیم.

قیمت دستگاه های قالیشویی:

بنا به دلایل زیر قیمت ها می توانند متفاوت باشند:

 • تولید شده در داخل و یا خارج کشور
 • رقابت بین برندها
 • کیفیت مطلوب قطعات هنگام ساخت
 • داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش
 • نوع نیاز شما

بنابر این به خطر این دلایل قیمت ها می توانند متفاوت باشند که در جدول زیر مقدار حداقل و حراکثر قیمت ها را برای شما آورده ایم:

دستگاه تمام اتوماتیک: از 240.000.000 تومان تا 495.000.000 تومان

دستگاه مبل شویی صنعتی: از 6.000.000 تومان تا 15.000.000 تومان

دستگاه مبل شوی و موکت شوی: از 4.200.000 تومان تا 5.500.000 تومان

آبگیر لوله ای نیمه اتوماتیک: از 46.000.000 تومان تا 60.000.000 تومان

دستگاه نیمه اتوماتیک: از 300.000.000 تومان تا 510.000.000 تومان

دستگاه مبل شویی: از 2.000.000 تومان تا 3.000.000 تومان

آبگیر لوله ای تمام اتوماتیک: از 85.000.000 تومان تا 165.000.000 تومان

انواع دستگاه قالیشویی:

به طور کلی دستگاه قالیشویی از لحاظ کیفیت، وزن، کارایی و ابعاد مختلفی در بازار موجود می باشد که مشتری باید با توجه به میزان درآمد و همچنین نوع نیاز خود اقدام به خرید آن ها نماید.

بدون شک کیفیت تمام قطعات و درواقع ماشین آلات دستگاه قالیشویی در رضایتمندی مشتری و همچنین افزایش میزان مشتریان و درآمد کارخانه های قالیشویی تاثیر به سزایی خواهد داشت پس بدین ترتیب در انتخاب هوشمندانه دستگاه می بایست با دقت ویژه ای وارد عمل شد.

حال به معرفی دستگاه های قالیشویی می پردازیم:

دستگاه قالیشویی دستی:

دستگاه های قالیشویی دستی که اکثرا برای شستشو فرش دستبافت در کارخانه های قالیشویی مورد استفاده قرار می گیرند به روش ضربه ای عمل می کنند که معمولا این نوع از دستگاه ها به شلاق زن معروف می باشند. دستگاه قالیشویی دو موتوره و سه موتوره نیز در بازار عرضه می گردد که هدایت و شیوه استفاده از این دستگاه از صفر تا صد توسط پرسنل قالیشویی انجام می گیرد.

نمونه ای از دستگاه قالیشویی دستی

دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک:

این دستگاه که امروزه در اکثر کارخانه های قالیشویی موجود می باشد قدرتمند بودن، کیفیت بالا، سرعت بالا، عدم آلودگی صوتی و همچنین عدم لرژش دستگاه هنگام انتخاب و خرید دستگاه قالیشویی از جمله مواردی است که یقینا باید به آن توجه داشته باشید.

با استفاده از این دستگاه بدون دخالت دست مراحل شستشو فرش را انجام می شود، این نوع دستگاه به دو روش ریلی و میزی کار شستشو را آغاز می نماید. ت

فاوت کار دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک ریلی ومیزی در تحرک دستگاه و فرش می باشد.

دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک میزی: در شستشو به روش میزی دستگاه ثابت می ماند و فرش خیس می شود سپس به وسیله نوار نقاله فرش به زیر برس ها و فرچه های شستشو هدایت می گردد و با اضافه شدن مواد شوینده مخصوص فرش در این مرحله، عملیات قالیشویی انجام می پذیرد.

پس از این مراحل فرش به انتهای دستگاه کشیده می شود و به وسیله فشار زیاد دستگاه واتر جت آبکشی می شود و فرش به صورت لوله ای آماده خشک شدن حاضر می گردد

دستگاه تمام اتوماتیک میزی

دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک ریلی: در این روش برخلاف روش قبل فرش ثابت می باند و دستگاه به حالت متحرک می باشد و در پنج مرحله کار شستشو فرش را به اتمام می رساند.

لازم به ذکر است که نسبت به قدیمی تر بودن و یا جدید بودن ، دستگاه ها از مزایای کمتر و یا بیشتری برخوردار باشند. به عنوان مثال دستگاه های جدید امکان شستشو 4 فرش همزان را برخوردار می باشند.

دستگاه تمام اتوماتیک ریلی

توجه داشته باشید که ضمانتنامه و گارانتی همه دستگاههای قالیشویی یکی از مهترین و اساسی ترین مواردی است که هنگام خرید دستگاه باید آن را دریافت نمود.

دستگاه آبگیر قالیشویی؛ خشک کن فرش:

آبگیر قالیشویی یا همان خشک کن فرش یکی دیگر از دستگاه های بسیار مهم و اساسی در امر قالیشویی می باشد که بدون شک در تمامی قالیشویی هایی معتبر وجود دارد.

دستگاه آبگیر قالیشویی در دو نوع لوله ای و دیگی می باشند. که از دستگاه آبگیر دیگی در روش دستی و یا سنتی استفاده می شود و از دستگاه آبگیر لوله ای در روش مدرن استقبال می گردد که بدون شک سرعت و کیفیت بالاتری را به مشتری عرضه می دارد.

دستگاه آبگیر لوله ای دارای دو نوع درب دار و بدون درب می باشد. در این نوع از آبگیر ها فرش به صورت لوله ای وارد دستگاه خواهد شد و آب و مواد شوینده فرش را تا 97 درصد از سح فرش از بین می برند و آن را تمیز و خشک می کند و برای 3 درصد باقی مانده نیاز به نور آفتاب می باشد.

از چروک شدن و پاره شدن فرش جلوگیری می کنند، باعث جلوگیری از ترکیب رنگ های فرش می شوند و همچنین در مصرف برق، انرژی و زمان بسیار صرفه جویی خواهد شد به طوری که گروهی از دستگاه های آبگیر لوله ای در مدت زمان کمتر از 3 دقیقه عمل آبگیری فرش را به اتمام می رسانند.

خرید دستگاه آبگیر قالیشویی یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید باید در مورد مزایا و معایب آن نهایت توجه را داشته باشید.


هزینه دستگاه آبگیر قالیشویی بسته به میزان امکانات و همچنین کیفیت خدمات و شرکت تولید کننده آن و همچنین داخلی و یا خارجی بودن دستگاه بسیار متفاوت می باشد.

دستگاه آبگیر لوله ای درب دار
دستگاه آبگیر لوله ای بدون درب

اما دستگاه خشک کن دیگی نیز که از سال ها پیش در همه کارخانه های قالیشویی موجود است و جزئی از تجهیزات قدیمی قالیشویی محسوب می گردد بر خلاف خشک کن لوله ای فرش ها را چروک می کند و اگر فرش های مشتری قدیمی باشند سبب پارگی فرش و ایجاد ضررهای مالی برای کارخانه خواهد کرد.

این دیگ ها می توانند نهایتا 4 فرش را در خود جای دهند که در طول انجام وظیفه، پرسنل می بایست فرش را چندین بار درآورده و مجدد تا بزنند تا آب فرش به مقدار قابل توجهی گرفته شود که این کار سبب ایجاد خستگی های مفرط برای پرسنل و همچنین اتلاف وقت خواهد شد.

همچنین به دلیل کاهش میزان قدرت آبگیری سبب رشد باکتری ها و ایجاد محیطی مناسب برای رشد آن ها خواهد بود که از لحاظ بهداشتی استاندارد نمی باشد. پس سعی کنید اگر می خواهید یک قالیشویی حرفه ای و قدرتمند بنا کنید با استفاده از مناسب ترین و به روز ترین تجهیزات آن را افتتاح کنید.

دستگاه خشک کن دیگی

دستگاه گردگیر قالیشویی؛ دستگاه خاک گیر:

از دیگر مواردی که در این مقاله از نکت به آن می پردازیم دستگاه گردگیر فرش در سه مدل: دستی، دورانی و میزی در بازار عرضه می گردد.

دستگاه گردگیر دستی برای قالی ها و یا فرش هایی که مملو از گرد و غبار می باشند استفاده می گردد که به صورت شلاقی عمل می نماید که همین امر در برخی مواقع سبب پارگی و آسیب به بافت فرش می شود و همچنین استفاده از این دستگاه سبب پخش گرد و غبار در هوا می شود و به طبع تنفس را برای پرسنل و سایرین سخت تر می نماید.

دستگاه گردگیر دستی قالیشویی

دستگاه گردگیر دورانی همانطور که از نام آن پیداست به صورت چرخش عمل می کند بدین ترتیب که به صورت کاملا همزمان قادر می باشد چند فرش را درون خود جای دهد و در مدت 10 الی 15 دقیقه تمامی گرد و خاک را از سطح و عمق فرش خارج کند و فرش را از هر گونه گرد و غبار پاکسازی نماید. از مزایای این نوع دستگاه گردگیر می توان به عدم آسیب به فرش و کاهش آلودگی صوتی اشاره کرد.

دستگاه گردگیر دورانی در قالیشویی

دستگاه گردگیر میزی که عموما کارخانه های قالیشویی با کیفیت قبل از شستشو فرش از آن استفاده می کنند که تمام گرد و غبار و خاک ها از سطح فرش زدوده شود تا در پایان شستشو فرش و تحویل آن به مشتری رضایت صد در صد مشتری را از نتیجه کار کسب نمایند. همچنین استفاده از این دستگاه گرد و خاک را در هوای پخش نخواهد کرد.

دستگاه گردگیر میزی قالیشویی

مزایای استفاده از دستگاههای قالیشویی تمام اتوماتیک

 1. صرفه جویی و کاهش حداکثری زمان اجرا
 2. افزایش سرعت عمل
 3. رعایت استانداردهای بهداشتی و جلوگیری از رشد باکتری ها
 4. صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک
 5. کاهش میزان برق مصرفی
 6. رضایتمندی صد در صد مشتری
 7. میزان لرزش کمتر دستگاه ها
 8. جلوگیری از آسیب و پارگی فرش
 9. از بین رفتن عمیق لک های فرش
 10. کاهش چشمگیر خستگی های مفرط پرسنل قالیشویی

ملاک انتخاب یک دستگاه قالیشویی خوب چیست؟

جمله معروف هر چقدر پول بدهی همان قدر آش می خوری! در بعضی از موارد مناسب نمی باشد. زمانی که شما می خواهید اقدام به خرید یک دستگاه قالیشویی کنید تنها پول را نباید معیار انتخاب یه دستگاه خوب دانست.

بسیاری از دستگاه های قالیشویی تولیدی در کشور خود وجود دارند که با استفاده از فناوری نوین و پیشرفته و همچنین بهره گیری از مرغوب ترین و استاندارترین قطعات طراحی و تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند و از طول عمر و کیفیت بالایی برخوردار می باشند که در نهایت هم رضایت مدیریت کارخانه های قالیشویی و هم رضایت مشتری را در بر دارند.

می خواهید اقدام به خرید یک دستگاه قالیشویی کنید تنها پول را نباید معیار انتخاب یه دستگاه خوب دانست. بسیاری از دستگاه های قالیشویی تولیدی در کشور خود وجود دارند که با استفاده از فناوری نوین و پیشرفته و همچنین بهره گیری از مرغوب ترین و استاندارترین قطعات طراحی و تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند و از طول عمر و کیفیت بالایی برخوردار می باشند که در نهایت هم رضایت مدیریت کارخانه های قالیشویی و هم رضایت مشتری را در بر دارند.

ویژگی یک دستگاه قالیشویی خوب چیست؟


اما به طور کلی هنگام خرید دستگاههای قالیشویی تمام اتوماتیک توجه کردن به موارد زیر توصیه می شود:

 • گارانتی و تضمین قطعات دستگاه
 • تناسب دستگاه خریداری شده با نیاز مصرف کننده
 • متناسب بودن قیمت دستگاه در مقابل امکانات و کیفیت دستگاه
 • میزان قدرت موتور و قدرت پاک کنندگی دستگاه
 • میزان برق مصرفی دستگاه
 • میزان لرزش و صدای دستگاه
 • طول عمر مفید دستگاه
 •  

نکات مهم دیگری که قبل از خرید می بایست به آن ها دقت نمود تحقیق و پرس و جو از افراد با تجربه می باشد که می توانید در زمینه فنی و مهندسی دستگاه از مهندسان با تجربه و ماهر پرس و جو کنید.

همچنین می توانید از افرادی که سالیان سال در زمینه کار با دستگاه های قالیشویی مهارت دارند و یا دارای کارخانه قالیشویی می باشند در این زمینه تحقیق کنید تا مقداری اطلاعات کسب نمایید.

برندهای داخلی دستگاه قالیشویی:

دلتا ماشین یزد، ماشین سازی اسعدی، ماشین سازی مدیران صنعت، ماشین سازی اسمیاکو، ماشین سازی عزیزی، تکنو صنعت آرین، ماشین سازی نوآوران بوکان، ماشین سازی ارابه ایلقار، گروف فنی ترکی اصفهان، ماشین آلات اسماعیلی و برس سازی ملت و …

 

مطالب مرتبط برای شما...

 1. اسحاقی says:

  توضیحات خیلی خوبی و مفیدی دادین ممنون. میشه فیلم از قالیشویی بگذارید؟

 2. Anonymous says:

  سلام.قیمت این دستگاه چنده؟؟؟؟؟

 3. Anonymous says:

  سلام قیمت دستگاه قالیشویی تمام اتمات چنداست

  • admin says:

   باسلام
   در صورت همکاری با شرکت معتبر اطلاعات وقیمت ها در همین صفحه قرار خواهد گرفت

 4. فاطمه says:

  سلام خیلی عالی بود میشه قیمت تمام شده دستگاه تمام اتوماتیک قالیشویی رو بفرمایید

 5. ali says:

  سلام ایا کار ا یی دستگاههای تمام اتوماتیک در مناطق مختلف اب و هوایی فرق میکند؟ بهترین دستگاه برای استان سیستان و بلوچستان کدام است؟

 6. يزدان says:

  سلام خسته نباشيد قيمت دستگاه قالي شويي دستي شلاق و فرچه اي و دستگاه گردگير دستي و ميخواستم

  • admin says:

   باسلام
   درصورت همکاری با یک مجموعه معتبر، قیمت ها در همین صفحه درج خواهد شد.

 7. Mehdi says:

  سلام قیمت دستگاه تمام اتوماتیک چنده وبفرمایید کلا نقد بفروش میرسد یاامکان اقساد هم دارد؟

 8. Anonymous says:

  سلام من طالب یکدسگاه ابگیر وشوینده باقیمت حدود ۷۰ملیون هستم ایا میتونم بالین پول خرید کنم ویااگر باشد به صورت قسطی خرید کنم

 9. نوراله آسترکی says:

  سلام
  تصاویر عالی بود تشکر
  فروش شما بصورت اقساط هم دارید بنده خریدار دستگاه تمام اتوماتیک ریلی هستم
  تشکر

  • admin says:

   باسلام
   در صورت همکاری باشرکت معتبر، حتما اطلاعات تماس در این صفحه قرار می گیرد

 10. حسن الهدادی says:

  ایا این دستگاها را شرایطی میدین
  وشرایطش چجوریه

 11. Hadi says:

  سلام باتشکر از سایت خوبتون بی زحمت یک شماره تماس میخاستم. مرسی

  • admin says:

   باسلام
   درصورت همکاری با مجموعه معتبر حتما اطلاعات تماس قرار خواهد گرفت.

 12. مهدی.مشهد says:

  با سلام سپاس ار اطلاعات بسیار جامع

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.