چگونه سلیقه خود را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب به رخ بکشیم؟

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری یکی از جذاب ترین و در عین حال مشکل ترین کار ها هنگام تعویض و یا انتخاب آن می باشد.

به علت تنوع فوق العاده بالا در طرح ها و رنگ ها امکان سردرگمی شما بسیار بالاست؛ اما نگران نباشید!

در این صفحه قصد داریم ترفند ها و نکات جالب و مهمی را هنگام انتخاب کاغذ دیواری بگوییم تا با توجه به این نکات بتوانید انتخاب رضایتبخش و مناسبی را تجربه کنید.

تاثیر سبک دکوراسیون خانه در انتخاب کاغذ دیواری

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب خانه خود، باید ابتدا به رنگ های موجود در قسمت های مختلف خانه توجه کنید.

مثلا برای انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری سالن پذیرایی، باید به رنگ مبلمان و نوع کف پوش آن دقت کرده و بر اساس آن کاغذ دیواری مناسب را برگزینید..

همچنین سبک دکوراسیون داخلی خانه نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب کاغذ دیواری مناسب است. اگر کاغذ دیواری خانه با سبک دکوراسیون آن هماهنگی نداشته باشد، زیبایی و جلوه خانه را از بین می برد.

در نتیجه، حین خرید تنها به کاغذ دیواری هایی فکر کنید که با سبک و رنگ دکوراسیون خانه شما تطابق داشته باشد.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری، این موارد را در نظر بگیرید:

  • اگر خانه کم نوری دارید، به هیچ عنوان سمت کاغذ دیواری های شلوغ با رنگ های تیره نروید. در صورتی که به این طرح ها علاقه دارید، تنها قسمت کوچکی از خانه خود را با آن ها بپوشانید نه همه خانه را. مثلا می توانید در پوشش دو یا سه دیوار از قسمت های مختلف خانه از این کاغذ دیواری ها استفاده کنید.
  • برای خانه های کم نور باید کاغذ دیواری انتخاب کنید که در کنار رنگ روشنی که دارند، کمی طرح های کوچک داشته باشد. این کاغذ دیواری ها مناسب ترین گزینه برای خانه های کم نور هستند. در برابر، کاغذ دیواری های تیره تر، خانه را کم نورتر و تاریک تر کرده و برای خانه های بزرگ که نور زیادی دارند، مناسب تر هستند.
  • متراژ خانه نیز در انتخاب کاغذ دیواری مناسب بسیار تاثیرگذار است. در خانه های کوچک نباید از کاغذ دیواری هایی که تیره رنگ هستند، استفاده کرد. کاغذ دیواری های روشنی که بافت های ریز دارند و یا ساده هستند برای خانه های کوچک بهترین گزینه است. این کاغذ دیواری ها ابعاد خانه را کمی بزرگ تر نشان داده و در این مورد تاثیرگذار هستند.
  • برای خانه هایی که سقف کوتاه دارند، استفاده از کاغذ دیواری هایی که راه راه های عمودی باریک دارند، مناسب است. این کاغذ دیواری ها باعث می شوند سقف اتاق بلندتر به نظر برسد. همچنین، اگر اتاق باریک و کشیده به نظر می سد، می توان از کاغذ دیواری هایی استفاده کرد که راه راه های افقی دارند. استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح راه راه افقی دیوار کم عرض را عریض تر نشان داده و این عیب را اصلاح می کند.

دقت داشته باشید که می توانید برای زیبا تر جلوه دادن دکوراسیون داخلی منزل از ترکیب کاغذ دیواری و نقاشی ساختمان بهره گیرید و فضای خانه خود را زیباتر و دلنشین تر کنید.

  • در کنار انتخاب کاغذ دیواری های مد روز، به سبک و رنگ های موجود در وسایل خانه نیز توجه کنید. اگر می خواهید، کاغذ دیواری ایرانی یا خارجی بخرید که مطابق مد روز باشد، رنگ و طرحی را انتخاب کنید که متناسب با خانه شما باشد، تا بعدها دچار پشیمانی نشوید. طرح هایی که مد روز باشند، به سرعت از مد می افتند، در نتیجه در انتخاب آنها دقت کنید.
  • در صورتی که تمایل دارید و می توانید، از کاغذ دیواری هایی با طرح های سه بعدی استفاده کنید. این نوع کاغذ دیواری ها خطای دید ایجاد کرده و فضای خانه را به کلی تغییر می دهند. همچنین می توانند در ابعاد فضا و اتاق نیز تاثیرگذار باشند. این طرح ها، همان گونه که از نام آنها پیدا است، فضایی غیر واقعی را در اتاق شما ایجاد می کنند و طرح های متنوعی دارند که می توانید آنها را طبق سلیقه خود به کار ببرید.
  • در انتخاب کاغذ دیواری های سالن پذیرایی و نشیمن خود دقت کنید. در این قسمت از خانه تان بیشتر رفت و آمد خواهید داشت و مهمان هایتان در این قسمت از خانه تان می نشینند، در نتیجه، از کاغذ دیواری های مناسب برای این قسمت استفاده کنید تا سریعا از آن خسته نشوید. سعی کنید کاغذ دیواری هایی را برای این قسمت از خانه تان انتخاب کنید که از الیاف طبیعی ساخته شده اند و حس صمیمیت به افرادی که در آن قسمت از خانه می نشینند، منتقل می کنند. همچنین می توانید از کاغذ دیواری های پارچه ای استفاده کنید.
  • انتخاب کاغذ دیواری هایی که طرح های شلوغ دارند یا گلدار هستند، فضای خانه را کوچک تر نشان می دهند در نتیجه، در انتخاب این کاغذ دیواری ها دقت کنید.
  • کاغذ دیواری هایی که طرح های دایره ای یا زیگزاگی دارند، به شدت محیط را فعال و پویا نشان می دهند. این طرح ها در کنار محیط زنده ای که به خانه می بخشند، همچنین انرژی زا نیز هستند و در فعالیت های شما تاثیر می گذارند. همچنین استفاده از رنگ های درخشان بسیار تاثیرگذار است، سعی کنید از این کاغذ دیواری ها در اتاق کودک استفاده کنید، زیرا در ایجاد هیجان و انرژی در کودکتان موثر خواهند بود.
  • کاغذ دیواری خانه باید با کف پوش آن در هماهنگی باشد. اگر کف پوش شما ساده است، بهتر است از طرح هایی در کاغذ دیواری خانه تان استفاده کنید که طرح های شلوغ داشته باشد و یا در خانه هایی که کفپوش طرح دار، دارند، از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که ساده هستند. در این صورت، جلوه خاصی به خانه تان می بخشید.

توجه داشته باشید که هنگام خرید کاغذ دیواری نوعی را انتخاب کنید که در نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری دچار مشکل نشوید تا پس از مدت زمان اندکی مجبور به تعویض مجدد آن شوید.

در پایان

در نتیجه، انتخاب کاغذ دیواری مناسب خانه بسیار مهم است و اگر شما بتوانید کاغذ دیواری مناسبی را برگزینید که با سبک و دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد و رنگ های آن نیز با رنگ های سایر وسایل خانه، به خصوص مبلمان در تناسب باشد، جلوه و زیبایی خاصی به خانه خود می بخشید.

مطالب مرتبط برای شما...

نظر خود را ارسال کنید

Your email address will not be published.