بررسی و معرفی انواع مکانیزم صندلی اداری و قیمت روز

مکانیزم صندلی اداری

در این مقاله می خواهیم به معرفی یکی از مهم ترین قطعات صندلی اداری به نام مکانیزم صندلی بپردازیم. می توان گفت که مکانیزم ها ساختار مکانیکی تمام یک صندلی را تشکیل می دهد. از جمله وظایف این قطعه مهم تلاقی صندلی به جک و پایه صندلی می باشد و همچنین تغییر دادن زاویه پشتی صندلی، قفل شدن صندلی در زوایای مختلف و بالا و پایین شدن جک صندلی از دیگر وظایف مکانیزم صندلی اداری می باشد و در واقع شاسی صندلی محسوب می گردد. ما سعی داریم در این مقاله شما را با کاربرد مکانیزم صندلی اداری و همچنین انواع مکانیزم و معروف ترین آن ها آشنا سازیم.

قیمت مکانیزم صندلی

تعمیر قطعات صندلی اداری

برای مشاوره تعمیر و یا خرید می توانید تماس بگیرید
تعمیر کار و فروشنده تایید شده از طرف سایت نکت
نام: پیام صداقت
تلفن کارگاه: 02166176322
تلفن همراه: 09126706332
آدرس: تهران – خ جمهوری – خ سرهنگ سخایی – جنب بیمارستان شرکت نفت

کاربرد و قطعات مکانیزم صندلی اداری:

دو کار اصلی مکانیزم صندلی اداری:

1. اتصال صندلی به پایه و جک

2. قرار دادن صندلی در حالت های مختلف

جک گازی:

از جمله کارهای مهم مکانیزم صندلی می توان به حرکت عمود صندلی اشاره کرد که این مهم به وسیله جک گازی صورت می گیرد. زمانی که جک گازی در جایگاه خود در مکانیزم صندلی قرار می گیرد و سپس مکانیزم به نشیمن گاه صندلی متصل می شود با بالا و پایین کردن جک گازی صندلی نیز بالا و پایین می شود.

اهرم جک گازی:

احتمالا همه شما زمانی که پشت میز کارتان می نشینید با هرمی ارتفاع صندلی خود را تنظیم می کنید که وظیفه این امر را اهرم جک گازی برعهده دارد.

اهرم قفل زاویه:

این قطعه در واقع نقش قفل کردن مکانیزم صندلی در زوایای مختلف را بر عهده دارد که البته ساز و کار آن در انواع مکانیزم صندلی اداری که در زیر انواع آن را توضیح میدهیم، متفاوت می باشد.

بخش استکانی:

در این بخش درواقع از فنری استفاده شده است که می تواند میزان روان بودن حرکت پشتی صندلی را به خود اختصاص دهد. لازم است بدانید گاهی در برخی از صندلی ها به جای استفاده از این بخش از اهرم های جداگانه برای این کار استفاده می کنند تا بتوانند میزان روان بودن حرکت پشتی صندلی را به صورت درست ارائه دهند.

معروف ترین مکانیزم های صندلی اداری:

1. مکانیزم زانویی: که این مکانیزم بیشتر برای صندلی اداری و صندلی های سنگین استفاده می شود و در هر دو نوع تیلت و سینک وجود دارد و اکثرا قفل مورد استفاده در آن ها قفل خودکار می باشد.

2. مکانیزم L: از این مکانیزم برای صندلی های آزمایشگاهی و صنعتی و … استفاده می شوند که می توان آن ها را با توجه به ساختار ویژه ای که دارند، در گروه مکانیزم سینک در نظر گرفت. این نوع مکانیزم ها می توانند درجات آزادی زیادی ایجاد کنند.

3. اسلایدر: اسلایدر می تواند هم به صورت جدا و هم همراه با صندلی اداری عرضه شود که کار آن حرکت افقی نشیمن گاه می باشد به این صورت که نشیمن گاه را در راستای عقب و جلو می لغزاند.

انواع مکانیزم صندلی اداری:

به طور کلی مکانیزم صندلی اداری را میتوان به دو دسته تقسیم کرد:

1. نوع قفل

قفل دستی: که تنها در یک وضعیت قفل می شود و تک اهرمی می باشد.

قفل خودکار: مکانیزم های قفل خودکار در چند حالت قفل می شوند و دو نوع مکانیزم تک اهرم و مکانیزم دو اهرم وجود دارد.

قفل کلاچی: مکانیزم های قفل کلاچی در هر وضعیتی که کاربر نیاز داشته باشد قفل می شود. مکانیزم های قفل کلاچی دو یا سه اهرمی هستند.

2. تیلت و سینکرون بودن

مکانیزم تیلت: مکانیزم های تیلت تماما بدونه تسمه هستند که در مکانیزم های تیلت پشتی و نشیمن گاه صندلی در برابر یکدیگر ثابت هستند.

مکانیزم سینک: مکانیزم تسمه داری است که در آن پشتی و نشیمن گاه نسبت به یکدیگر متغیر می باشد.

اصلی ترین تفاوت مکانیزم تیلت و سینکرونی، جدا بودن نشیمن گاه از پشتی صندلی اداری می باشد.

در زیر برخی از مکانیزم های صندلی اداری به همراه عکس برای تشخیص نوع هرکت آنها آمده است.


مکانیزم هماهنگ: قابل تنظیم برای حرکت همزمان پشتی و کفی صندلی است.


مکانیزم تماس دائم: قابل تنظیم فقط برای حرکت پشتی صندلی.


مکانیزم زانویی: نقطه محور آن به لبه صندلی است که مانند تصویر میتوان آن را تنظیم کرد.


مکانیزم کنترل وزن: قابل تنظیم برای کاهش یا افزایش مقاومت مکانیزم صندلی است. این کار باعث می شود در زمانی که کاربر به عقب بر می گردد پشت بازوی کاربر هموار باشد.


مکانیزم تعادل بدن: به این نوع مکانیزم 3D  هم گفته می شود که به صورت کاملا پویا است. در زمان استفاده کاربر از آن صندلی به صورت حرکت می کند که انگار کاربر بر روی یک توپ نشته است.
مکانیزم تعادل بدن یک تکنولوژی است که درد کمر و ستون فقرات را کاهش می دهد. این سیستم به صورت خودکار تعادل بدن در موقیعت نشستن کاربر بر روی صندلی را فراهم می کند.


مکانیزم پشتیبان کمر: صندلی هایی که این نوع مکانیزم را دارند برای کاربرانی که اکثر روز را پشت میز سپری می کنند بسیار مفید است.
مکانیزم پشتیبان کمر برای کاهش استرس و عضلات کمر بسیار مفید است. مکانیزم یکی از مهمترین قطعات صندلی اداری است.

 

تماس و مشاوره رایگان

پیام صداقت

حدود 8 سال است که در زمینه کارهای خدماتی صندلی فعالیت دارم. امیدوارم بتوانم در زمینه صندلی و تعمیرات آن مقالات مفیدی ایجاد کنم. تا بتوانم کمکی به مردم کشورم کرده باشم.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. شهسواری says:

    ممنون از اطلاعات خیلی خوبی که قرار دادین.

نظر شما

Your email address will not be published.