شستشو فرش ماشینی؛ به روش مدرن یا سنتی؟!

شستشو فرش ماشینی

با وجود اینکه فرشهای ماشینی در کشورمان از لحاظ ظاهر شباهت زیادی نسبت به فرشهای دستبافت دارند ولی به خاطر ساختار متفاوتشان هر کدام برای شستشو نیاز به امکانات و روش مجزایی دارند.در کل شستشوی فرش ماشینی با شستشوی فرش دستبافت کاملا متفاوت می باشد.

شما عزیزان می توانید برای مطالعه مقاله نکات طلایی شستشو فرش دستبافت روی آن کلیک کنید.

شستشو فرش ماشینی؛ کاهش یا افزایش طول عمر؟!

به نظر شما آیا شستشو فرش ماشینی یا دستبافت باعث افزایش طول عمر فرش می شود یا آن را نابود میکند؟

شستشو فرش ماشینی و یا دستبافت از اهمیت خاصی برخوردار است و اگر به شکل صحیحی انجام شود باعث میشود فرش کیفیت خود را از دست ندهد و به ارزش فرش های دستبافت افزوده شود.

فرش ماشینی با جنس های متفاوت و برای استفاده های مختلف تولید می شود.اگر در تولید فرش از مواد با کیفیت استفاده شود و در استفاده و نگهداری از آنها دقت شود (مخصوصا جلوگیری از رسیدن رطوبت به آنها که سبب ایجاد بید زدگی فرش می گردد) و همچنین مهمترین عامل که شستشوی اصولی فرش می باشد، صورت گیرد،همگی باعث می شود فرش شما طول عمر بیشتری داشته باشد.

شستشو فرش ماشینی به روش سنتی یا مدرن؟

به دلیل استفاده از مواد مصنوعی و مواد از جنس پلاستیک در بافت فرش های ماشینی،این مواد  گرد و غبار را بیشتر به خود جذب میکنند که این امر باعث می شود ظاهر فرش تیره شود،به همین منظور در قالیشویی برای شستشوفرش ماشینی منطبق با ساختار آنها، روش مناسب و مخصوص پیاده سازی می گردد.

برای تسریع در امر شستشو فرش ماشینی امروزه از ماشین آلات مکانیزه مدرن استفاده می شود که به فرش ها آسیبی وارد نشود البته افراد متخصصی در استفاده از این امکانات هستند که تشخیص می دهند فرش شما ایرادی نداشته باشد و اگر اینگونه باشد به نحوه دیگری فرش را شستشو میدهند.

در برخی از قالیشویی ها حتی فرش های ماشینی درجه یک و معمولی به صورت مجزا شسته می شوند.

امروزه برخی از افراد به دلیل هزینه های بالای قالیشویی در منزل اقدام به شستشو فرش ماشینی یا دستبافت خود می کنند که باید خاطر نشان کرد مواد استفاده در قالسشویی ها و مبل شویی ها کاملا متفاوت بوده و فاقد هرگونه ترکیبات قلیایی یا اسیدی می باشد، پس بهتر است هنگان شستشو فرش های خود از مواد پاک کننده مناسب و مخصوص استفاده کنید.

نظافت فرش با شامپو فرش:

گاهی اوقات آلودگی و کثیفی های موجود در فرش به اندازه ای نمی باشد که نیاز به مراجعه به قالیشیویی و یا شستشو فرش ماشینی باشد به همین منظور راه حل ساده تری که به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از شامپو فرش های موجود در بازار می باشد که در زیر مراحل به شستشو فرش ماشینی با شامپو فرش اشاره می کنیم.

نکات مهم شستشو فرش ماشینی با شامپو فرش:

  1. ابتدا به وسیله جارو برقی فرش را جارو بزنید تا فرش عاری از هرگونه گردوغبار و کثیفی باشد، تا هنگام استفاده از شامپو فرش آلودگی ها و گردوغبار بر روی فرش پخش نشوند و فرش را کثیف تر نکنند.
  2. در مرحله بعد از شامپو فرش های متناسب با نوع فرش و مجاز موجود در فروشگاه ها استفاده نمایید. استفاده از شامپو فرش هایی با خاصیت اسیدی کم و بدون جوهر نمک اولیت دارد.
  3. سعی کنید حتما از آب ولرم استفاده نمایید؛ زیرا آب داغ هنگام شستشو فرش ماشینی با شامپو به بافت فرش آسیب می رساند و سبب پوسیدگی فرش می گردد و آب سرد نیز به خوبی فرش را تمیز نمی کند.
  4. از برس و یا فرچه های نرم برای کشیدن شامپو فرش استفاده نمایید تا به تار و پود فرش آسیب نرسد.
شستشو فرش ماشینی؛ به روش مدرن یا سنتی؟!
5 (100%) 1 vote

مطالب مرتبط برای شما...

Leave a Reply

Your email address will not be published.