صندلی

صندلی اداری طبی

صندلی اداری طبی
صندلی اداری طبی
3 (60%) 1 vote

صندلی اداری طبی

همانطور که پیداست امروزه زندگی اکثر افراد جامعه صرف نشستن پشت میز کار و کامپیوتر خود می شود و می دانیم که صندلی در طول دوره کار و فعالیت ما نقش مهمی را در سلامتی ستون فقرات ایفا می کند. انتخاب درست یک صندلی اداری طبی می تواند شما را از آسیب هایی نظیر کلافگی ناشی از درد گردن، درد های موجود در ناحیه پا و زانو، در طول زندگی ایمن سازد. جالب است بدانید امروزه نوعی صندلی اداری طبی وارد بازار می شوند که از طریق گرمادرمانی توسط مخزن آبی که به آن ها تعبیه شده است، می توانند به بهبود و درمان  افرادی که از دیسک کمر رنج می برند بپردازد.

صندلی اداری طبی و آرگونومیک از دسته صندلی های خیلی راحت به شمار می آید که از زیبایی خاصی هم برخوردار می باشد که شما می توانید ساعت ها به راحتی و با خیلی آسوده و دور از هر گونه درد و کلافگی از صندلی طبی اداری استفاده کنید. نکته ای که در این قسمت باید به آن اشاره کرد این است که باید توجه داشته باشد که صندلی اداری طبی را از مراکز مطرح و معتبر تهیه نمایید که مانند صندلی اداری از ضمانتنامه و خدمات پس از فروش برخوردار باشد تا در صورتی هر گونه خرابی مربوط به ضمانتنامه، بتوانید آن را تعمیر یا تعویض فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از تعمیرات صندلی اداری می توانید به مقاله تعمیر صندلی اداری در نکت مراجعه نمایید.

همانطور که میدانیم بسته به هزینه ای که برای خرید صندلی در نظر میگیریم می توانیم انتخاب صندلی با کیفیت با قطعات بهتری داشته باشیم که صندلی اداری طبی نیز بسته به نوع انتخاب شما از قیمت های مختلفی برخوردار است.

طراحی صندلی اداری طبی:

طراحی صندلی اداری طبی باید به گونه ای باشد که فرد هنگام نشستن بر روی آن پاها و همچنین بازوهایش به حالت عمود، ران ها، کف پا و همچنین ساعد نیز در حالت افقی قرار گیرند.

همچنین طراحی باید به گونه ای باشد که صندلی اداری طبی از قدرت بالایی برخوردار باشد تا بتواند نگهداری فرد در وزن های بالا را به خوبی کنترل کند.

این نوع صندلی ها باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که از منقبض شدن خون در قسمت زانوها جلوگیری کند تا فرد بتواند احساس راحتی داشته باشد به این صورت که بخش میانی صندلی اداری طبی به گونه ای باشد که به حرکت و چرخش خون در زانوها کمک کند در واقع هنگام بلند شدن از روی صندلی احساس خشکی و درد در زانو ها نداشته باشد.

پشتی صندلی اداری طبی باید به گونه ای طراحی شود که به راحتی قابل تنظیم باشد و فرد در هر زاویه ای آن را تنظیم نماید.

یکی از ویژگی هایی که در صندلی اداری طبی وجود دارد این است که حتما از پشت گردنی برخوردار است که کاربر بتواند با استفاده از آن درد ایجاد شده در گردن را به صفر برساند. معمولا جنس پشت گردنی در صندلی اداری طبی از نوع مش یا همان توری می باشد که در حین زیبایی از عرق کردن در ناحیه گردن جلوگیری می کند و همچنین سبب افزایش گردش هوا می گردد.

لازم به ذکر می باشد که خیلی از افراد با اینکه هزینه های زیادی برای صندلی اداری طبی تقبل می کنند اما از در های زیادی در ناحیه گردن، زانو و کمر رنج می برند، پس برای جلوگیری از این اتفاق باید به درستی از صندلی طبی استفاده کنید. طرز نشستن روی صندلی اداری طبی و آرگونومیک بسیار مهم می باشد. البته نا گفته نماند که برخی از کارخانه جات در طراحی و تولید صندلی اداری طبی همه نکات برای یک تولید مناسب و مرغوب را رعایت نمیکنند. به طور مثال اگر در ساخت این صندلی دقت لازم به عمل نیاید ممکن است صندلی دچار وارونگی شود.

قطعات صندلی اداری طبی:

پشتی صندلی اداری طبی

ساخت پشتی در این نوع صندلی ها به صورتی است که تمام ستون فقرات و قسمت بالا تنه را در بر میگیرد و دارای انحایی است که گودی کمر را پر کند تا بتوانید به راحتی و بدون ایجاد خستگی و درد بر روی صندلی تکیه دهید. پشتی این نوع صندلی به گونه ای ست که شما با نشستن بر روی صندلی می توانید آن را بین ده تا سی درجه تغییر یا تکان دهید. درست میزان استاندارد برای حرکت کمر شما در طول روز.

اما موادی که برای پشتی و نشیمن گاه صندلی استفاده میشود چرم های طبیعی و الیاف می باشند. رعایت ضد حساسیت، ضد تعریق و ضد الکتریسیته بودن پارچه های مورد استفاده در این نوع صندلی ها از ویژگی های دیگر صندلی اداری طبی و آرگونومیک می باشد.

در مقاله روکش صندلی اداری می توانید با آن بیشتر آشنا شوید.

نشیمن گاه صندلی اداری طبی

به طور کلی نشیمن گاه در بین صندلی ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند نشیمن گاه سفت و نشیمن گاه نرم. که اغلب برای صندلی اداری طبی که مدت زمان زیادی فرد از  آن ها استفاده می کند، از نوع سفت آن استفاده می کنند. زیرا در صورتی که از نشیمن نرم استفاده شود بخاطر ساعات طولانی که فرد روی صندلی می نشیند و عضله ها از تحرک کمتری برخوردار میشوند، عضلات موجود در ناحیه لگن به مرور زمان ضعیف و ضعیف تر می شوند.

مکانیزم صندلی اداری طبی

همانطور که در قسمت قطعات صندلی اداری توضیح دادیم مکانیزم صندلی یکی از مهمترین قطعات صندلی می باشد. در صندلی اداری طبی نیز مکانیزم صندلی بسیار مهم می باشد که اکثر صندلی های اداری طبی از مکانیزم سینکرون ساخته شده اند تا کاربر بتواند به راحتی تکیه گاه و نمیشمن گاه را در هر زاویه دلخواهی به حرکت در بیاورد و همچنین آن ها در هر نقطه ای که دوست دارند ثابت نگه دارند.

برای آشنایی بیشتر با مکانیزم صندلی می توانید به مقاله مکانیزم صندلی اداری مراجعه نمایید.

پایه صندلی اداری طبی

پایه های صندلی اداری طبی پنج چرخ می باشند که بهتر است از پایه های آلمینیومی یا فولادی که از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار هستند استفاده شود. همچنین مناسب است در این صندلی از چرخ های بی صدا یا همان دور پی یو استفاده شود. پایه های صندلی طبی و آرگونومیک به صورت متحرک می باشد تا کاربر بتواند به راحتی حرکت داشته باشد.

دسته صندلی اداری طبی

قابلیت تنظیم دسته های صندلی اداری طبی یکی از مهمترین و قابل توجه ترین قسمت صندلی اداری طبی می باشد زیرا جدای از آنکه باعث رفع خستگی دست ها و شانه ها می شوند سبب جلو گیری از صدمه به مچ ها، افتاده شدن شانه ها  در طول فعالیت کاربر می شود. رویه بکار برده شده برای دسته های این نوع صندلی اغلب از جنس پلاستیک های مطلوب و چرم های طبیعی می باشد.

 

 

درباره امیررضا جابر

حدود 8 سال است که در زمینه کارهای خدماتی صندلی فعالیت دارم. امیدوارم بتوانم در زمینه صندلی و تعمیرات آن مقالات مفیدی ایجاد کنم. تا بتوانم کمکی به مردم کشورم کرده باشم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.