صندلی

مکانیزم صندلی اداری

مکانیزم صندلی اداری
مکانیزم صندلی اداری
4 (80%) 3 votes

معرفی مکانیزم صندلی اداری

در این مقاله می خواهیم به معرفی یکی از مهم ترین قطعات صندلی اداری به نام مکانیزم صندلی اداری بپردازیم. می توان گفت که مکانیزم ها ساختار مکانیکی تمام یک صندلی را تشکیل می دهد. از جمله وظایف این قطعه مهم تلاقی صندلی به جک و پایه صندلی می باشد و همچنین تغییر دادن زاویه پشتی صندلی، قفل شدن صندلی در زوایای مختلف و بالا و پایین شدن جک صندلی از دیگر وظایف مکانیزم صندلی اداری می باشد. ما سعی داریم در این مقاله شما را با کاربرد مکانیزم صندلی اداری و همچنین انواع مکانیزم و معروف ترین آن ها آشنا سازیم.

با در نظر گرفتن نکاتی که در مقاله تعمیر صندلی اداری به آنها اشاره شده است، می توانید از مکانیزم صندلی خود به خوبی مراقبت کنید.

کاربرد مکانیزم صندلی اداری:

دو کار اصلی مکانیزم صندلی اداری:

1. اتصال صندلی به پایه و جک

2. قرار دادن صندلی در حالت های مختلف

می توانید در مقاله جک صندلی اداری با جک صندلی و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

انواع مکانیزم صندلی اداری:

به طور کلی مکانیزم صندلی اداری را میتوان به دو دسته تقسیم کرد:

1. نوع قفل

قفل دستی: که تنها در یک وضعیت قفل می شود و تک اهرمی می باشد.

 قفل خودکار: مکانیزم های قفل خودکار در چند حالت قفل می شوند و دو نوع مکانیزم تک اهرم و مکانیزم دو اهرم وجود دارد.

قفل کلاچی: مکانیزم های قفل کلاچی در هر وضعیتی که کاربر نیاز داشته باشد قفل می شود. مکانیزم های قفل کلاچی دو یا سه اهرمی هستند.

2. تیلت و سینکرون بودن

مکانیزم تیلت: مکانیزم های تیلت تماما بدونه تسمه هستند که در مکانیزم های تیلت پشتی و نشیمن گاه صندلی در برابر یکدیگر ثابت هستند.

مکانیزم سینک: مکانیزم تسمه داری است که در آن پشتی و نشیمن گاه نسبت به یکدیگر متغیر می باشد.

اصلی ترین تفاوت مکانیزم تیلت و سینکرونی، جدا بودن نشیمن گاه از پشتی صندلی اداری می باشد.

همچنین می توانید در مقاله قطعات صندلی اداری با ساز و کار صندلی بیشتر آشنا شوید.

معروف ترین مکانیزم های صندلی اداری:

1. مکانیزم زانویی: که این مکانیزم بیشتر برای صندلی اداری و صندلی های سنگین استفاده می شود و در هر دو نوع تیلت و سینک وجود دارد و اکثرا قفل مورد استفاده در آن ها قفل خودکار می باشد.

2. مکانیزم L: از این مکانیزم برای صندلی های آزمایشگاهی و صنعتی و … استفاده می شوند که می توان آن ها را با توجه به ساختار ویژه ای که دارند، در گروه مکانیزم سینک در نظر گرفت. این نوع مکانیزم ها می توانند درجات آزادی زیادی ایجاد کنند.

3. اسلایدر: اسلایدر می تواند هم به صورت جدا و هم همراه با صندلی اداری عرضه شود که کار آن حرکت افقی نشیمن گاه می باشد به این صورت که نشیمن گاه را در راستای عقب و جلو می لغزاند.

درباره امیررضا جابر

حدود 8 سال است که در زمینه کارهای خدماتی صندلی فعالیت دارم. امیدوارم بتوانم در زمینه صندلی و تعمیرات آن مقالات مفیدی ایجاد کنم. تا بتوانم کمکی به مردم کشورم کرده باشم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.