صندلی

10 نکته طلایی برای خرید صندلی

10 نکته طلایی برای خرید صندلی
10 نکته طلایی برای خرید صندلی
3 (60%) 2 votes

 بررسی خرید صندلی

آیا می توان بهترین صندلی اداری موجود در بازار را به سادگی پیدا کرد و خرید؟ آیا تشخیص یک برند خوب صندلی از شرکت های متفرقه به سادگی انجام می شود؟

صندلی ها بخشی از دکوراسیون هر منزل یا دفتر کار هستند و در زمان خرید صندلی بدون اینکه یک صندلی چه تاثیری می تواند در سلامت و بهره وری کاربر داشته باشد، بیشتر سعی بر آن می شود که صندلی در منزل یا محل کار، کاملا شکیل به نظر برسد.

شما قبل از خرید صندلی برای خود یا کارمندانتان فقط کافی است که اطمینان حاصل کنید که صندلی که می خواهید بخرید، مناسب برای شما یا شخصی که می خواهد از آن استفاده کند باشد.

نکت در این مقاله در تلاش است که به معرفی چند نکته طلایی برای خرید و استفاده از صندلی بپردازد تا بتوانید در زمان خرید صندلی اداری ، از بین گزینه های بسیار صندلی، بهترین صندلی را خریداری کنید.

در مقاله صندلی اداری ، می توانید با انواع و کارایی های صندلی اداری بیشتر آشنا شوید.

چرا صندلی خوب مهم است ؟

به طور میانگین یک مدیر یا یک کارمند در طول سال بیش از 1900 ساعت بر روی صندلی می نشیند. این می تواند بزرگترین دلیل برای این که چرا یک صندلی خوب مهم است، باشد چون بخش بزرگی از یک زندگی است. توجه داشته باشید که برخی از مردم وقت بیشتری را نسبت به خوابیدن، بر روی صندلی می نشینند.

یک صندلی خوب برای جلوگیری از خستگی و فشار بیش از حد به کمر و گردن طراحی شده است. ستون فقرات دارای یک منحنی است که مدت طولانی بر روی صندلی نشستن بدون حمایت از این منحنی، باعث صدمه دیدن شدید به کمر در طولانی مدت می شود.

قابل توجه مدیران محترمی که میخواهند هزینه کمی بابت صندلی اداری پرداخت کنند:
مطالعان نشان داده است که کارکنانی که از صندلی راحت تر در محل کار خود استفاده می کنند، کارایی و بهره وری بیشتری نسبت به کارکنانی که از صندلی نامناسب استفاده می کنند دارند.

اطمینان حاصل کنید که صندلی خریداری شده برای افزایش بهره وری کارکنان باشد، نه فقط وسیله ای که کارکنان روی آن بنشینند.

بهترین صندلی اداری کدام است ؟

جواب این سوال برای هر شخص و کاربرد آن متفاوت است. بهترین صندلی اداری بستگی به زمان استفاده، نوع استفاده و قطعاتی که در صندلی استفاده شده است، دارد. باید در نظر بگیرید که چه کسی از صندلی استفاده می کند. صندلی باید برای هر کسی که از آن استفاده می کند راحت و کار آمد باشد.

بهترین صندلی علاوه بر حفظ سلامتی شما، باید از قطعات خوبی هم تشکیل شده باشد تا از طول عمر مناسب و کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

با در نظر گرفتن نکته های زیر برای خرید صندلی ، به سادگی می توانید بهترین صندلی اداری را برای خود یا مجموعه خود خریداری کنید.

چه نوع صندلی بهتر است ؟

شاید جالب باشد که بدانید که بیش از 25 نوع صندلی اداری برای استفاده های مختلف وجود دارد. برخی از طراحان و سازندگان از قبل به این نکته توجه کرده اند که هر صندلی برای استفاده در چه مکان و چه مدت زمانی است. پس بهتر است در قدم اول برای خرید صندلی به دنبال صندلی بگردید که از قبل بسته نوع استفاده شما ساخته شده است.

برای مثال می توان به صندلی 24 ساعته اشاره کرد. همانطور که از نام این صندلی مشخص است، این صندلی برای اشخاصی طراحی شده است که مدت زمان بسیار طولانی روی صندلی می نشینند.

 مقاله صندلی اداری در نکت شما را با تعداد زیادی از این صندلی ها و نوع کارایی آن ها آشنا خواهد کرد.

بهترین روکش صندلی چیست ؟

در صندلی های اداری از پارچه، چرم یا هردوی آنها برای روکش صندلی استفاده می شود. در گذشته جنس چرم صندلی ها به طوری بوده اند که پس از چند دقیقه نشستن بر روی آن، باعث عرق کردن نشیمنگاه صندلی می شد. از کلمه گذشته به این دلیل استفاده شده است که امروزه چرم هایی در بازار است که با تکنولوژی گردش هوا از تعریق در زمان نشستن بر روی صندلی جلوگیری می کنند. از نوع چرم هایی که در بازار به عنوان کیفیت خوب نام برده می شود چرم وی و چرم پی یو است.

البته در نظر داشته باشید درحال حاضر صندلی های ارزان یا متفرقه همچنان این مشکل را دارند. پس بهتر است به جای آنکه بعد از خرید صندلی، در اینترنت جستجو کنیم که مشکل عرق کردن صندلی خود را به چه صورت برطرف کنیم، از همین حالا به فکر پیش گیری آن باشیم.

یک نوع روکش صندلی به نام مش وجود دارد که از پارچه های خالص برای گردش هوا استفاده شده است. اشخاصی که گردش هوای پشتی و نشیمنگاه صندلی برایشان خیلی حائز اهمیت است، از این نوع صندلی ها استفاده کنند.

روکش پارچه دوام بیشتری نسبت به روکش چرم صندلی دارد ولی روکش چرم خیلی شکیل تر از پارچه برای صندلی است. اگر از چرم خشک برای روکش صندلی استفاده شود، بعد از مدت کوتاهی چرم یا ترک خواهد خورد یا پوسته پوسته می شود. پوسته پوسته شدن چرم صندلی یکی از بیشترین خرابی های صندلی اداری است. پس قبل از خرید صندلی به نوع چرم صندلی توجه بسیار زیادی کنید که یک روکش بافتی تنفسی و قابلیت تهویه داشته باشد.

قبل از خرید صندلی اداری به این مورد هم فکر کنید که روکش صندلی شما قابل شستشو با مواد شوینده یا دستمال نمدار باشد. برخی از صندلی ها در زمان شستشو کیفیت فوم ، پارچه یا چرم خود را از دست می دهند.

پیشنهاد می شود که مقاله تعمیر صندلی اداری را در نکت مشاهده بفرمایید. در این مقاله می توانید با بیشترین خرابی صندلی اداری آشنا شوید.

فوم سرد یا فوم گرم ؟

از فوم برای پشتی صندلی و نشیمنگاه (کفی صندلی) استفاده می شود. معمولا در تمامی صندلی ها از فوم سرد به دلیل مقاومت بسیار بالا و شکل گیری سریعتر  نسبت به فوم گرم استفاده می شود.

ولی در نظر داشته باشید که فوم سرد هم درجه بندی مختلف برای کیفیت دارد. اگر فوم کیفیت پایین داشته باشد در مدت زمان کوتاهی پودر یا خورد می شود. این یکی از عمده مشکلات صندلی های متفرقه یا صندلی ارزان است.

پیشنهاد می شود مقاله صندلی اداری ارزان را مطالعه بفرمایید.

ارگونومیک بودن صندلی

همانطور که خود شما مطلع هستید، ارگونومیک یعنی دانش بکار بردن اطلاعات علمی درباره انسان برای یک محصول یا یک چیز است. لزوما هر صندلی که اسم ارگونومیک روی آن است مناسب نیست. یا مناسب شما نیست یا برای جذب بازار فروش روی آن اسم صندلی ارگونومیک گذاشته شده است.

یک صندلی ارگونومیک خوب باید محفافظت کامل از کمر، گردن و ستون فقرات داشته باشد و گردش خون را در بدن به درستی انجام دهد.

مواردی که در یک صندلی ارگونومیک باید مناسب باشند مثل: تکیه گاه، دسته صندلی، عرض و طول نشیمنگاه، ارتفاع نشیمنگاه و … هستند و ما در همین مقاله به صورت جداگانه به آنها اشاره کرده ایم ولی چند مورد زیر از نکته های مهم صندلی ارگونومیک است که در زیر آمده است.

پوشش گودی کمر یا انحنای ستون فقرات

این مهمترین مسئله ای است که شما برای خرید صندلی باید در نظر داشته باشید. طراحان صندلی های ارگونومیک توجه بسیار زیادی به این قسمت از پشتی صندلی خود می کنند. یک صندلی ارگونومیک مناسب برای شما، باید گودی کمر شما یا انحنای موجود در ستون فقرات شما را در زمان نشستن بر روی صندلی، کاملا پر کند

برخی از صندلی های ارگونومیک تنظیمات به خصوصی برای پشتیبانی از گودی کمر دارند که نسبت به گودی یا انحنای ستون فقرات شما قابل تنظیم است

ولی بیشتر صندلی های معمولی هم در پشتی صندلی، طراحی هایی برای پر کردن انحنای ستون فقرات کرده اند.

تنظیمات ارگونومیک صندلی

یک صندلی ارگونومیک عالی باید راحتی نشستن بر روی یک مبل را به شما هدیه دهد . پس با این وجود لازم است که از تنظیمات بسیاری تشکلیل شده باشد که شما با تنظیم کردن تمامی اجزاء صندلی بتوانید در زمان استفاده از صندلی با آن خو بگیرید.

تنظیمات یک صندلی ارگونومیک می تواند تا بیش از 25 تنظیم برسد. تنظیماتی همچون تنظیمات پشت کمری ، تنظیمات پشت گردنی، تنظیمات دسته صندلی و …

مکانیزم صندلی اداری یکی از مهمترین قطعات صندلی است که به شما امکان تنظیمات برای راحتی بهتر بر روی صندلی را می دهد. در مقاله قطعات صندلی اداری می توانید با تمامی قطعات صندلی آشنا شوید.

تنظیمات صندلی

روش درست نشستن بر روی صندلی

نشیمنگاه مناسب

ارتفاع نشیمنگاه

درباره امیررضا جابر

حدود 8 سال است که در زمینه کارهای خدماتی صندلی فعالیت دارم. امیدوارم بتوانم در زمینه صندلی و تعمیرات آن مقالات مفیدی ایجاد کنم. تا بتوانم کمکی به مردم کشورم کرده باشم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.